Konuya haber sitesi edasıyla yaklaşmış olabiliriz,, farkındayız. Şu an için normal bireylerin endişeleneceği bir durum söz konusu değil fakat ilerleyen dönemlerde iğne yaptırmaktan bile korkan kişileri zor günler bekliyor. Normal bireyden kastımız ise büyük bir şirkette çalışıyor olmamak.

Büyük şirketlerin hali hazırda elemanlarının giriş çıkışlarını sıfır hata payı ile inceledikleri bir sistem olan giriş çıkış kartlarına yeni bir boyut kazandırmak isteyen İsveçli bilim adamları bu kartları kat ve kat küçültüp insan vücuduna yerleşmeyi düşünmekte. Düşünmekle kalmayıp kendisine bunu uygulayabileceği bir müşteri şirket bile bulmuş. Kısaca insan vücuduna mikroçip yerleştirerek insanları izlemek artık bilim kurgu filmlerinde kalmayacak.

Vücutlarına yerleştirilen mikroçipler ile şirket çalışanlarını takip edebilecek olan şirket yöneticileri için İsveçli bilim adamlarının bu buluşu devrim niteliğinde olabilmektedir. Sadece giriş çıkış kontrolü değil elemanlarının şirket bünyesinde neler yapabildiğini izleyebilecek olan yöneticiler bu sayede işten kaytaran elemanlar ile işine sadakat ile bağlanmış elemanları ayırabilecek.

705x290

Bu teknoloji aslına bakarsanız hayal ürünü değildi. Telefonların, bilgisayarların kısaca teknolojinin küçülmesi ve ters orantılı olarak gelişmesi ile farklı bir boyut kazanan bilişim alanı her geçen gün bu gelişimini katlanarak devam etmekte. Geçmiş dönemde bilim kurgu filmlerinde sıklıkla izlediğimiz bu durum artık hayatımıza rahatça girebilmekte. Burada sorulması gereken başlıca soru ise insanların kişisel hayatının bu mikroçipler ile izlenip izlenemeyeceği ? Bunun garantisi ve vücutta oluşabilecek rahatsızlıkların olmayacağının garantisi verilebilecekse kullanılabilir ve hatta kamu düzenini bozan kişileri düşündüğümüzde kesin kullanılması gereken bir teknoloji olarak görebiliriz.  Siz vücudunuza çip yerleştirilmesini ve izleniyor olmayı hoş karşılar mıydınız ?