En Harika 3 Akıllı Telefon Oyunu

Yaşınız, karakteriniz ya da işiniz her ne olursa olsun, bazen günlük hayatın sıkıntılarından kendinizi kurtarmanız ve biraz rahatlamanız gerekebilir. Eğer ihtiyacınız olan sadece eğlenceli bir oyun oynamaksa ve kendinizi dış yaşamdan soyutlamaksa, markası ne olursa olsun, herhangi bir akıllı telefon bunu başarabilmektedir.
Aşağıdaki 8 akıllı telefon oyununu telefonunuza indirerek kendinize eğlenceli, dingin ve hatta komik saatler yaşatabilirsiniz:

Doodle God

doodle-god

Oldukça eğlenceli ve inovatif olan bu oyun aslında herhangi bir ciddi durum ya da senaryoya sahip değil, içeriğinde aklınızı karıştırabilecek kompleks varlıklar ve dinamikler yok. Yani Doodle God size stres altına girmeden, eğlenceli dakikalara sahip olmanın yolunu sunmakta.
Oyuna başlarken, birçok oyunda gelenek haline gelen, ateş, su, toprak ve rüzgar isimli 4 element size verilir, siz de bu elementler ile çeşitli birleşimler oluşturur ve yenilerini elde edersiniz. Şu an için dinazordan fırtınaya kadar 100’den fazla birleşik element mevcuttur.
Maalesef tüm elementler birbirleri ile kombine edilememekte, zaten oyunun zevkli kısmı da burada başlıyor. Birçok eşleştirmeyi deneyimlerinize ya da tahminlerinize göre yapmak zorundasınız, fakat bu eşleştirmelerinizin sonucunda sizi şaşkına çevirecek ya da kahkaha attıracak sonuçlar elde edebilmeniz son derece olası. Eğer 3 dakika içerisinde yeni bir kombinasyon elde edemezseniz karşınıza bir ipucu çıkmakta, yani oyunun herhangi bir zorluğu yok ve kaybederek hayal kırıklığına uğramanız mümkün değil. Eğer ihtiyacınız olan sadece dış dünyadan biraz kopmak ise bu oyunun Android ya da IOS versiyonunu yaklaşık 5 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Crayon Physics

crayon

Birçok akıllı telefon oyununun estetiksel kaygılar güderek üretildiğini pek söyleyemeyiz, fakat Crayon Physics tamamen el çiziminden oluşan animasyonları ile benzerlerinden bir adım öne geçmekte. Adından da anlaşılabileceği gibi Crayon Physics bir çeşit fizik oyunu.
Benzersiz bir oyun motoruna sahip olan bu akıllı telefon oyunu, sizin kontrolünüze kırmızı ve küçük bir top verir. Sizin göreviniz de bu topa engelleri aştırarak ve yıldızları toplatarak hedef kutuya ulaştırmaktır. Fakat bölümleri geçebilmek ve oyunu başarıyla bitirebilmek için parmak hareketleriniz ile topunuzun üzerinde gidebileceği toprağı sizin oluşturmanız gerek.
Bu inanılmaz eğlenceli ve pastel çizimlere sahip oyunu kesinlikle tekrar tekrar oynayacak ve sahip olduğu rahatlatıcı müzik ile tamamen rahatlamış bir şekilde günlük hayatlarınıza dönebileceksiniz.

Bad Piggies

bad-piggies

En iyi zaman öldürücü oyun olan Angry Birds’ün yapımcılarından benzer bir oyun daha.
Bu sefer göreviniz domuzu, özel taşıma araç ve edevatlarını kullanarak bitiş çizgisine ulaştırmak. Angry Birds’ten biraz daha zorlayıcı olan bu oyun, kullanabilecek olduğunuz soda şişesi ya da vantilatör gibi ilerletici araçlardan engelleri aşmanızı beklemekte. Fakat doğru malzemeyi, aracınızın doğru yerine yerleştirebilmek için çeşitli kombinasyonlar denemeli ve özel stratejiler geliştirmelisiniz çünkü, örneğin soda şişenizin gazı tepeyi çıkarken biterse oyununuz da biter, o yüzden aracınızın tepesine bir de şemsiye yerleştirerek rüzgarı arkanıza alabilirsiniz.