Müzik dinlemek bir çok insanın hobisi ve hatta vazgeçilmezi diyebiliriz. İnternet üzerinden kolayca ulaşabildiğimiz müzik ve albümleri dinlerken servis sağlayıcılar bazen durumu işkenceye çevirebilmektedir.

Artık her şeyin sanal ortama taşınması ile bir çok sektörde faaliyetlerini internet üzerinden sürdürmektedir. Bunların başında ise müzik sektörü gelmektedir. Amatör ve profesyonel sanatçıların ve hatta yapımcıların bütün emeklerini internet üzerinde sergilemesi ile bu alanda hizmet veren web sitelerine de büyük bir ilgi oldu. Bu web sitelerinin en popülerleri arasında Youtube, Fizy ve Dailymotion gibi büyük yatırımlarla donatılmış platformlar bulunmaktadır.

Youtube, ülkemizde daha ” internet nedir ne değildir ? ” gibi sorular sorulurken var olan ve kotalı dönemlerde de hatırlayacağınız gibi korkulu rüyamız olan bir şirketti. İnternet devi olan Google tarafından satın alınmasının ardından popülerliğini ve kullanımını iyice arttıran platform son dönemde açık şekilde görülmektedir ki neredeyse piyasayı tamamen kendi elinde tutmaktadır. Rakiplerinin aksine kullanıcılar içinde istihdam alanı yaratan web site içerisinde sanatçılar ve yapım şirketleri arasında büyük bir rekabet içermektedir. Şirketlerin bu platformu tam anlamıyla para kaynağı olarak görmesi ise biz kullanıcılar tarafından büyük bir dezavantaja dönüşmektedir.

Bazı videolarda karşılaşılan reklam süreleri ve reklam sayısı müzik dinleme keyfini tam anlamıyla çileye çevirmektedir. Eğer sizlerde bu konuda bize katılıyorsanız lütfen yazıyı daha dikkatli okumaya başlayın.

streamus-app-600x369

Reklamlardan kullanıcıları kurtarmak için yapılan bir çok çalışma kendi reklam alanını yaratarak kendi çıkarlarını daha önde tutmayı başardılar. Bu başarı ise kullanıcıların o projeleri terketmesi ile proje açısından facia olarak sonuçlandı. Size bizzat kullandığımız ve olumlu görüşlerimizle sizlere sunmak istediğimiz eklentiyi tanıtmaktan gurur duyarız. Eklentinin adı Streamus, kendisi sadece bir eklenti olmakla birlikte oldukça kolay arayüz ve kullanıma sahip bir eklenti. Şuan için sadece Chrome üzerinde işlevselliğini sürdüren eklenti Youtube üzerindeki kolaylıkları da size sunuyor. İstediğiniz gibi playlist oluşturabilir, rastgele çalma özelliğini kullanabilir ve tüm bunlara reklamsız şekilde ulaşabilirsiniz. Reklamsız faaliyetini ne zamana kadar sürdürür tam olarak bilemiyoruz ama eklentiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.