Ana sayfa Teknoloji NETFOR GELECEK YÜZ YILIN VİZYONU VE MİSYONUDUR

NETFOR GELECEK YÜZ YILIN VİZYONU VE MİSYONUDUR

NETFOR 1 EKİM DE TALEP TOPLAMAYA BAŞLIYOR…

 

 

NETFOR ELEKTORNİK POSTA KUTUSU ile ilgili olarak yönetim kurulu başkanı Bekir Altunok ile yaptığımız görüşmede son kullanıcıların en çok merak ettiği soruları yönelttik

.

1-SAYIN BAŞKAN NETFOR KONUSUNDA  SON GÜNLERDE MEDYADA YER ALAN HABERLER SONRASINDA YÜZLERCE OKUYUCUMUZDAN ÇOK SAYIDA SORU ALDIK. EN BAŞTA NETFOR NEZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?  NEREDE SATILACAK VEYA NERDEN ALACAZ?  KAÇ LİRA ÖDEYECEZ GİBİ BAŞKA SORULARDA VAR ANCAK BEN EN ÇOK MERAK EDİLEN BU HUSUSLARDA Kİ AÇIKLAMALARINIZI ALMAK İSTİYORUM.

 

 

Öncelikle gösterilen ilgi için her kese çok teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri sorular Bize de ulaştı. Yaklaşık 24 aydır yürütülen çalışmalar, teknik ve idari testler ve bu amaçları re alize etmek amacıyla yapılan duyurular sektörde projemiz konusunda bir takım olumlu veya olumsuz algıları oluşturdu bu bizim kurguladığımız bir çalışmadır. Esasen projenin bir parçasıdır.

 

Daha önceki bir açıklamamda da ifade ettiğim gibi bu proje bir milletin bir devletin bekası ile ilgilidir salt ekonomik çıkar kaygısına harcanacak kadar maalesef küçük bir çalışma değildir.

 

Biz sektöre yeni bir iş modeli veya ürün gamı arz etmiyoruz. UYDU ALICI CİHAZI ÜRETİP BUNU PAZARA ARZ ETMEK İÇİNDE YOLA ÇIKMADIK.

BU İŞİ ÇOK İYİ YAPAN FİRMALARIMIZ VAR. 90 YAKIN MARKA VE 1000 DEN FAZLA MODEL PAZARA ZATEN ARZ EDİLMİŞ VE 18 MİLYON GİBİ CİDDİ BİR  SATIŞ NOKTASINA ERİŞMİŞTİR. BU NOKTADAN BAKTIĞINIZDA ESASEN PAZAR %90 LAR SEVİYESİNE ERİŞMİŞ VE CİDDİ BİR DOYGUNLUK VARDIR.

Mevcut uydu alıcı cihazlarının yıllık değişim oranı ise sadece %5 seviyelerindedir.

İşin diğer bir yönü ise son kullanıcı için üretilen yayın içerikleri pazarıdır.

Bu alanda iki iddialı kurum PLATFOR OLARAK ciddi çalışmalar yürütmektedir.

Tüm Eğlence sektörünün yıllık tüketim içindeki payı %1.18 seviyesindedir.

Yani yukarda arz ettiğim yayın platformlarının yıllık eğlence harcamaları içindeki toplam payı 1 milyar dolar seviyesindedir.

Bu noktada da Pazar esasen büyük bir doygunluğa erişmiştir.

Tüm bu veriler ışığında tüketicilerin son 10 yıl içinde pazarda yeni bir talep geliştirmediğini çok rahat ifade edebiliriz.

Teknolojinin gelişmesi ile yaşam kalitesi değişse de, bireysel ekonomilerde ki daralmalar tüketici tercihlerinin önceliğinin farklı noktalara yönelmesine neden olmuştur.

 

Ülkemizde uyudu yayıncılığı ve yayın platformları esasen ciddi bir dar boğazdadır. 80 milyonluk bir ülkede bu sektörde ücret karşılığı yayın alan birey sayısının toplam nüfusa oranı %2 seviyesindedir.

Bu gerçeklerden yola çıkarak sektörü ve taraflarını kurtaracak bir yeni alt yapı ve vizyon ihtiyacı ile ELEKTRONİK POSTA KUTUSU adıyla bir yeni sistem kurgusu projelendirilmiştir.

 

Ortaya koyduğumuz şey gelecek yüz yılın vizyonu ve misyonudur.

KISACA BU BİR UYDU ALICI CİHAZI  ÜRETMEK ve PAZARLAMAK İŞİNDEN ÇOK DAHA GENİŞ İNTERLANDI OLAN BİR ALT YAPI PROJESİDİR.

 

FİKİR, TASARIM , YAZILIM VE DONANIM TAMAMEN TÜRK İNSANININ VİZYONU VE EMEĞİDİR.

PROJE YURT DIŞI PAZARLARDA ÇOK ÇABUK ALGILANMIŞ VE BÜYÜK TAKTİR ALMIŞTIR.

 

Ülkemizin genetik kotları maalesef, milli refleksleri köreltmiştir bu ve benzeri yeni vizyonların bir TÜRK tarafından ortaya konması daha ilk adımda BAŞARISININ SORGULANMASINA neden olmaktadır.

Biz millet olarak kolaycılığı tercih ediyoruz

Bu nedenle SAMAN İTHAL EDEN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİK

Üretmeyen sadece tüketen bir millet olduk.

Tarihimizi ve başarılarımızı UNUTTUK

Hep hazıra konduk.

Ben DÜN, BUGÜN ve GELECEKTE Dünya insanlığına YENİ VİZYONLAR, YENİ ALT YAPILAR ve YENİ ÜRETİMLER KOYAN TÜRKLERİN OLDUĞUNU VE OLACAGINI BİLİYORUM ve onlarla aynı ülkenin insanı olmaktan gurur duyuyorum.

 

Şimdi müsaadenizle sorularınızın cevaplarına dönmek istiyorum.

NETFOR NEZAMAN, NERDE KAÇA SATILACAK

 

Öncelikle ELEKTRONİK POSTA KUTUSU PLATFORMUNDA YANİ GELİŞTİRDİĞİMİZ ELEKTRONİK OTAYOL PROJESİNDE NETFOR GİBİ ONLARCA MARKA ÜRÜN YER ALACAK BUNLARIN BİR KISMINI BİZ TASARLAYIP TÜRKİYEDE ÜRETTİRECEĞİZ NİTEKİM ŞU ANDA TÜRKİYEDE CİHAZLARIN ÜRETİMİ BAŞLADI BU KONUDA HİÇ BİR SIKINTI YOK

Bu ELEKTRONİK OTOYOLU aynen mevcut kara yolarındaki otoyol gibi düşünürseniz orda yüzlerce marka araçlar nasıl seyri sefer yapıyorsa bu alt yapıda da aynı şekilde markalar  hizmet verecektir.

Esas olan alt yapı ve sistemdir. Bu konuda da hiçbir eksiğimiz yoktur.

Kısaca ELEKTRONİK POSTA KUTUSU ALT YAPISINA ĞEÇMEK İSTEYEN tüm vatandaşlarımız         1 EKİM 2017 tarihi itibariyle oluşturacağımız talep toplama platformumuz üzerinden sisteme hemen dahil olabilecektir.

Kurduğumuz Dijital  platform dışında ELEKTRONİK KARGO, ELEKTRONİK POSTA veya ELEKTRONİK BİLBORD ALANLARINDA Bayi olanlar ve bayi olmak isteyenler ile ülkemizin 81 ilinde 950 ilçesinde 2500 mahallesinde oluşan farklı ERİŞİM Noktalarından da SİSTEME KAYIT OLARAK hizmet alabilecektir.

Hazır olan Bayiler üzerinden sisteme girişlerde 27 ARALIK 2017 tarihinde başlayacaktır.

Yalnız bir kez daha ifade ediyorum bu bir satış ve pazarlama çalışması değil alt yapı kurulum çalışması şeklinde yürütülecektir.

 

Bu çalışmaların elbette bir maliyeti vardır.

Bu maliyet bu gün ki döviz kurları üzerinden hesaplanarak 600 TL+KDV olarak tespit edilmiştir. Kurlarda ki değişim bu maliyetleri de etkileyecektir. Ancak biz bu maliyeti son kullanıcıya asla ücret olarak yansıtmayacağız.

Zaten bu bedelin bu gün ki ekonomik koşullarda tüketici tarafından ödenmesi yukarda detaylarını açıkladığım nedenlerle mümkün değildir.

 

İşte bu sebeple son kullanıcıda esasen olmayan veya son kullanıcıya yeni bir yük getiren yaklaşım yerine EŞLEŞTİRME VEYA TAHHÜTLÜ TÜKETİM esasları içersin de planlanan çalışmalardan elde edilecek gelirlerle alt yapı maliyetleri karşılanacaktır. Bu konuda tüm çalışmalarımız tamamlanmıştır.

İle ilgili olsun

Tüm araç sahiplaeri

Parası olan her kes 1 EKİM 2017  tarihi itibariyle sistem alt yapısını satın alabilir ancak biz bu yükü kaldıramayacağına inandığımız geniş bir kitle için TALEP TOPLAMA sürecini devreye aldık

 

2-SAYIN BAŞKAN TALEP TOPLAMA KONUSUNU BİRAZ DAHA VATANDAŞLARIN ANLAYACAĞI ŞEKİLDE AÇIKLARMISINIZ BİR ÖRNEK VERE BİLİRMİSİNİZ. BEN BU SİSİTEM ALT YAPISINI EVİME KURMAK İÇİN NE YAPACAĞIM?

 

TALEP TOPLAMAKTAN KASTIMIZ ŞUDUR

Sizin mevcut harcamalarınız veya zorunlu harcamalarınız veya öncelikli harcamalarınız dikkate alınarak ki bunlar tüketici konumunda ki her kez için yaklaşık 32 ana başlıkta toplanmaktadır.

Örneğin 1 ARALIK 2017 tarihinde tüm otomobiller için zorunlu olan KIŞ LASTİĞİ kullanma şartı kapsamında her kes bu ürünleri serbest piyasadan PAREKENDECİ OLARAK temin edecektir.

İşte bu zorunlu harcama kaleminde gerçekleştireceğimiz operasyonla tüketiciye sağlayacağımız kaynak alt yapı maliyetini sıfırlamaktadır.

Bu bir promosyon çalışması asla değildir.

Size bir başka örnek daha sunayım

Yine araç sahipleri zorunlu olarak en az haftada bir kez akaryakıt almaktadır.

Bu tüketimini belirlenen çözüm ortaklarında belirlenen taahhütler kapsamında yapması alt yapı maliyetini yine sıfırlamaktadır.

İşte  1 EKİM 2017 DE BİZ TALEP TOPLAMAYA BAŞLIYACAZ DERKEN ESASINDA TÜKETİCİNİN ORTAYA KOYDUĞUMUZ ALTERNATİFLERDEN  EN AZ BİRİNİ TERCİH EDEREK  SİSTEM ALT YAPISINA YENİ BİR BÜTCE AYIRMADAN EŞLEŞTİRME VE TAHHÜTLÜ TÜKETİM KAPSAMINDA SAHİP OLMASINI SAGLAYACAGIZ.

 

Ayrıca şunu da belirtmek isterim

Bu sistem alt yapısını kullanacak kişiler her ay taahhüt ettikleri mal ve hizmet alımları nedeniyle halihazırda harcadıkları bütçenin en az %50 sinin ceplerinde kalmasını sağlayacaktır.

Bu çalışmalar sadece ELEKTRONİK POSTA KUTUSU sistem alt yapısını finanse etmek için planlanmamıştır. Her tüketici için VERİMLİ KAYNAK KULLANIMI ESASINA DAYALI sürdürüle bilir ve sürekliliği olan bir projeksiyondur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here