Ana Sayfa İnternet Adjust, ulaşılması Zor Z Kuşağının, pazarlama İnovasyonlarına İlham Kaynağı Olduğunu açıkladı

Adjust, ulaşılması Zor Z Kuşağının, pazarlama İnovasyonlarına İlham Kaynağı Olduğunu açıkladı

Mobil satışlar büyümeye devam ederken, m-ticaretin ABD’deki e-ticaret sektörüne damgasını vurması bekleniyor. Adjust, bu yılki alışverişlerin %43’ünü m-ticaret oluşturduğunu ve bu oranın 2027 yılına kadar yaklaşık %50’ye yükseleceğinin öngörüldüğün duyurdu.

Bu duyuruda yer alan diğer çarpıcı bilgiler şöyle; yeni dijital alışverişlerin neredeyse tamamının Z kuşağı tarafından yapılması bekleniyor ve bu nesildeki tüketicilerin sayısı 2023’te 45,5 milyon iken, 2027’de 61,1 milyona çıkacak ve burada CTV’nin rolü büyük olacak.

Z kuşağı, streaming servislerinin ve dijital cihazların çok yaygın olduğu bir dünyada büyüdü. Geleneksel TV servislerini kullanmayan bu nesil, CTV’nin arkasındaki itici güç haline geldi. Z kuşağının %62’si, ilgilendikleri içerikleri geleneksel TV yerine connected TV (CTV) platformlarında izlemeyi tercih ediyor.

Reklamverenler bu durumun farkında ve Z kuşağının ilgisini etkili bir şekilde çekmenin farklı yollarını bulmak için yeni, yaratıcı yollar deniyorlar, influencer pazarlamasından yararlanıyorlar, gerçek zamanlı reklam optimizasyonu yapıyorlar ve en son özellikleri kullanıyorlar.

Z Kuşağının İstekleri: Özgünlük ve Kişiselleştirme

CTV’nin reklamcılık alanınındaki büyümede önemli bir rol oynamaya devam etmesi bekleniyor. Z kuşağı iş gücüne gün geçtikçe daha fazla katıldıkça ve harcama gücü arttıkça, tüketici trendleri üzerindeki etkisi de artacak. Reklamverenler stratejilerini bu kuşağın sürekli değişen tercihlerine ve beklentilerine göre uyarlamak zorunda kalacak ve CTV, bunda çok önemli bir yere sahip olacak.

Z kuşağı, özgünlüğe ve kişiselleştirilmiş içeriklere oldukça önem veriyor ve CTV, bu noktada reklam hedeflemesinin doğruluğunu artıracak yeteneklere sahip olarak öne çıkıyor. Reklamverenler, hedef kitlelerine özel ve ilgi çekici reklamlar sunmak için CTV’den yararlanarak etkileşim ve dönüşüm oranlarını yükseltebilirler. Z kuşağının anlık tepki vermeye ve etkileşime yatkınlığı, gördükleri reklamlarla aktif olarak etkileşime girmelerini sağlıyor ve bu nedenle CTV’yi etkileşim açısından uygun bir platform olarak görüyorlar.

Reklamverenler Yeni Yöntemler Deniyorlar ve Daha Esnek Davranıyorlar

Z kuşağına ulaşmak isteyen birçok marka, bu demografiyi hedeflemek için reklam bütçelerini CTV’ye kaydırıyor. Kişiselleştirilmiş, ilgi çekici reklamlar sunabilen ve reklam performansına dair gerçek zamanlı veriler sağlayabilen CTV, önümüzdeki yıllarda da reklamcılıktaki büyümenin arkasındaki itici güç olmaya devam edecek gibi görünüyor.

CTV ayrıca, reklam kampanyalarını daha iyi performans gösterecek şekilde optimize etmek için kullanılabilecek gelişmiş ölçümleme araçları ve gerçek zamanlı veriler de sağlıyor. Bu veri odaklı yaklaşım ile reklamverenler birçok farklı cihazda ve platformda funnel’ın tamamını kaplayacak stratejiler oluşturabiliyorlar ve Z kuşağının özgün ve kişisel reklam beklentisine cevap verebiliyorlar

CTV ile Mobil Ticaretin Gelişimi

CTV, reklamverenlere sadece kolaylık sağlamanın ötesine geçerek çok büyük fırsatlara kapı açıyor. Bu fırsatlar sadece bir sektörle sınırlı kalmayacak. Potansiyel olarak m-ticaret ve CTV’nin bir araya gelmesiyle tüketicilerle doğrudan buluşma fırsatı verecek ve gerçek zamanlı mobil alışverişin önünü açacak.

Mobil satışlar büyümeye devam ederken, m-ticaretin ABD’deki e-ticaret sektörüne damgasını vurması bekleniyor. Bu yılki alışverişlerin %43’ünü m-ticaret oluşturdu ve bu oranın 2027 yılına kadar yaklaşık %50’ye yükselmesi öngörülüyor. Yeni dijital alışverişlerin neredeyse tamamının Z kuşağı tarafından yapılması bekleniyor ve bu nesildeki tüketicilerin sayısı 2023’te 45,5 milyon iken, 2027’de 61,1 milyona çıkacak. CTV burada çok büyük bir rol oynayacak gibi görünüyor.

CTV’nin Geleceği

Z kuşağının CTV’ye olan ilgisi, reklamcılık sektörünü derinden değiştiriyor. Reklamverenler, bu neslin beklentileri ile uyumlu, kişiselleştirilmiş ve özgün deneyimler sunmak için CTV’nin sunduğu fırsatlardan yararlanıyor.

İzleyicilerin ilgisini aktif olarak çekme ve gerçek zamanlı içgörüler sağlama gücüyle CTV, öngörülebilir gelecekte reklam stratejilerinin temelini oluşturmaya devam edecek. Z kuşağının pazar üzerindeki etkisi arttıkça, bu dinamik ve dijital neslin sunduğu fırsatları kaçırmamak için markaların çevik kalmaları gerekiyor.

Adjust Hakkında

Adjust, dünyanın dört bir yanındaki büyüme odaklı pazarlamacılara kullanıcı verilerini koruma, kampanya optimizasyonu ve ölçümlemesi çözümleri sunan bir mobil pazarlama analitik platformudur. Binlerce uygulama Adjust’ın iş zekası ve otomasyon çözümlerini kullanırken, küresel müşteri desteğinden yararlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz