Ana Sayfa Teknoloji Akıllı Saatler Nedir? Ne Değildir?

Akıllı Saatler Nedir? Ne Değildir?

Akıllı telefonlar hayatımızın her yerinde fakat akıllı saatler hakkında pek çok bilgi sahibi değiliz. Fakat  hayatı kolaylaştıracak güzel ürünler ile karşı karşıya olduğumuz kesin.

Akıllı telefonlar ve uygulamalarla her yıl birbirleriyle rekabet halinde bulunan şirketler işi daha da ileriye götürmek için farklı alanlarda da kendini göstermeye çalışıyor. Bu alanlardan en dikkat çekeni de akıllı saatler. Apple, Samsung, Sony, LG gibi şirketler akıllı saatlerini piyasaya sürdüler bile. Apple iPhone 6 dan sonra akıllı saat olan Apple Watch‘ı da tanıttı. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en dikkat çeken ürünlerinden biri olan akıllı saatler için bilgisayar sistemi ile entegre edilmiş kol saati diyebiliriz.

iwatch-akilli-saat-600x352

Akıllı saatlerle telefon gibi görüşme yapılabilecek. Akıllı aktarım sayesin de gelen mesajlarınızı telefonunuza yada tabletinize aktarabilir cevap verebilirsiniz. Cihazda dahili hoparlörler bulunmaktadır. Ahizesiz konuşma yapılabilmektedir. Kamerası sayesinde fotoğraf çekebilir dahili hafızasında saklayabilirsiniz. Ayrıca ses kaydetme özelliğine de sahiptir. Müzik dinleyebilir paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Spor yapmayı seven biriyseniz adım ölçer de mevcuttur. Samsung Galaxy Gear‘ı tanıttı yakın zamanlarda. Saat dokunmatik ve metalik bilekliğe sahip. S Voice sayesin de konuşulan ve yazılan komutları seçenekler haline getirir. Hatırlamak için aldığınız notları yazmadan konuşarak kaydedebilirsiniz. Samoled ekrana sahip aynı zaman da bluetooth özelliği de bulunmakta. Firma aynı zaman da Gear S ve Gear Fit‘i de tanıttı. Akıllı ürünler de saatten sonra neyle karşılaşacağız biz de merakla bekliyoruz..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz