Ana Sayfa Teknoloji Apple Yıla Zamlı Başladı

Apple Yıla Zamlı Başladı

Teknoloji alanında lider markalardan olan ve milyonlarca müşterisi bulunan Apple, bu sene de fiyatlarının en zirve olacağının garantisini verdi.

Yeni yıla girmemiz sebebiyle neredeyse tüm fiyatların değişiklik göstereceği aşikar bir durumdur. Zaten vergi ve zamlarla teknolojiyi en pahalı kullanan ülkelerden birisiyiz bunun üzerine şirketlerin kendi ürünlerine yaptığı zamlarla teknolojik aletler el yakar bir duruma gelmektedir.

Apple, yaptığı yüzde 5-10 arasında değişen zamlarla ürünlerinin fiyatının düşmesini bekleyen kitleyi birz üzecek gibi görünüyor. Örnek vermek gerekirse, 2349 TL’den satılan 16 GB iPhone 6 yeni zam ile 24900 TL’ye raflarda yerini alacak.

Sadece telefon değil tüm Apple ürünlerinde yaşanan bu zam Apple hayranı olup uçuk fiyatlar sebebiyle ürün sahibi olamayan ve beklemeyi tercih eden kullanıcıları hayal kırıklığına düşürmektedir. Sadece iPad fiyatlarında değişikliğe gitmeyen Apple, her zamanki gibi fiyat ve performans bakımından listenin en üstünde yer alacak gibi görünüyor.

Lütfen dikkat! Sadece Apple’ın yaptığı zam ile kalsa iyi, ÖTV’de eğer beklenen artış gerçekleşirse yeni ürün sahibi olacak kişileri yukarıda verdiğimiz fiyattan daha pahalı bir fiyat beklemekte. Bu sebeple fiyatların düşmesini bekleyen kullanıcıların acele etmesi gerekmektedir. Sebebi ise yapılan zam ve artacak olan ÖTV’den sonra yakın zamanda indirim beklenmemekte.

Bakalım önümüzdeki günlerde Apple’ın başlattığı bu zam deryasını başka hangi şirketler izleyecek. Şu anda teknolojiyi en pahalı kullanan ülkelerden birisi olarak şirketlerin yaptığı zamdan ziyade ÖTV’nin fazla artmamasını temenni etmekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz