Ana Sayfa İnternet Asansör Servis Bakımı Nedir, Neden Önemlidir?

Asansör Servis Bakımı Nedir, Neden Önemlidir?

Asansörler, çok katlı binalarda katlar arasında hızlı ve kolay geçiş yapmaya olanak tanır. Ancak tüm teknik cihazlarda olduğu gibi, asansörlerde de kullanıma bağlı aşınmalar ve arızalar meydana gelebilir. Asansör arızaları, kazalar da dahil çeşitli sorunlara yol açabilir. Düzenli asansör servis bakımı ile bu durumların önüne geçebilmek mümkün. Periyodik olarak bakımları yapılan asansörlerde, herhangi bir arıza ile karşılaşılmaz. Böylelikle kullanıcı güvenliği üst düzeyde sağlanmış olur.

 

Neden Asansör Servis Bakımı Yaptırmalısınız?

 

Teknik aletlerin hemen hepsinde olduğu gibi, asansörlerde de zaman içerisinde bakım ihtiyacı ortaya çıkar. Asansörün sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edilebilmesi için, bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekir. Asansörlerin bakımlarının aksatılması durumunda hem maddi olarak hem de insanların sağlığını riske atacak kayıplar yaşanabilir. Bu açıdan bakıldığında, periyodik olarak bakım yaptırmanın maliyeti daha düşüktür. Günümüzde asansör bakımı yapmak için tercih edilebilecek pek çok firma mevcut. Ancak her firmanın aynı kalitede bakım hizmeti verdiğinden söz edebilmek olanaksız. Yapılacak bakım işleminden memnun kalmak için, asansör servis bakımı yapılması daha doğru olur. Asansör servislerinde bakım işlemleri deneyimli çalışanlar tarafından yapılır. Üstelik kaliteli malzeme kullanılır ve yapılan işlem için de garanti verilir. Asansör bakımları aylık ve yıllık olmak üzere iki farklı periyotta takip edilir. Aylık periyotlarla hafif bakımlar yapılır. Ağır bakımlar ise bir yıllık periyotlarda gerçekleştirilir. Asansör bakımlarının düzenli olarak yaptırılması aynı zamanda yasal bir zorunluluk arz eder. Denetimlerde bakımları yapılmamış asansörler için cezai yaptırımlar uygulanır.

 

Elsco’nun Asansör Bakım Çözümleri

 

Asansör servis bakımı yaptırmak isteyenler için firma alternatifleri oldukça fazla. Bu firmalardan biri olan Elsco Asansör de yılların verdiği deneyim ve profesyonel ekibi ile asansör bakım hizmetleri sunuyor. Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışıyla hareket eden Elsco Asansör’ü tercih ederek siz de yaşam alanlarınızdaki asansörlerin bakımlarını en iyi şekilde yaptırabilirsiniz.

 

Elsco Asansör tarafından sunulan asansör servis bakımı çözümleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Mekanizma Temizleme ve Yağlama: Asansör mekanizmalarında kullanıma bağlı olarak yağ azalır. Bu durum asansörün çalışırken ses çıkarmasına ve mekanizmanın arıza vermesine neden olur. Ayrıca asansörün enerji tüketimini de artırır. Bu yüzden de asansör bakımında ilk olarak mekanizma temizlenir ve yağlanır. Temizlik ve yağlama, her ay yapılması gereken işlemlerdir.
  • Parça Kontrolü ve Değişimi: Asansörlerin kullanım sıklığına bağlı olarak, parçalarda yıpranma meydana gelebilir. Periyodik bakımlar esnasında asansör parçaları kontrol edilir ve yıpranmış olanlar değiştirilir. Asansörlerde hiçbir parçanın ihmal edilmemesi gerekir. Parça değişiminde orijinal ve kaliteli ürünler kullanılır.
  • Ayarların Kontrolü ve Güncellenmesi: Teknik parçaların yanı sıra asansör yazılımının ve komut mekanizmasının da her bakımda gözden geçirilmesi gerekir. Asansör servis bakımı esnasında bu kontrol de yapılır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz