Ana Sayfa Genel Barkod Etiket Yazıcı

Barkod Etiket Yazıcı

Tanım olarak bakıldığında barkod etiket yazıcı barkod etiketlerin basımı için kullanılan cihazlardır. Hem direkt hem de termal olarak baskı yapabilen bu cihazlar dayanıklı ve uzun ömürlü olur. Barkod alınabilmesi için yazıcıda etiket programlarının kullanılması gerekir. İşyeri sahiplerine hız kazandıran bir cihaz olan yazıcılar birkaç gün sürecek işlemin birkaç dakikada bitmesini sağlar. Basılan barkod ile birlikte ilgili ürüne ait bilgiler müşterilere sunulur ve üretim bilgileri, fiyat bilgisi gibi içerikler erişilebilir hale gelir.

 

Basım için yazıcılarda kullanılan etiketler özel olarak seçilir. Ürün ile alakalı genel bilgileri içeren etiketler sayesinde kullanıcılar ürün seçimlerini daha etkin şekilde yapabilirler. Kolay ve pratik olması nedeniyle etiket kullanımı günlük yaşamda oldukça yaygındır. Sanal ortamda envanter oluşturmayı sağlayan bu sistem aktarım sırasında hata olma olasılığını minimuma indirir. Olası kayıpların önüne geçer ve maliyetleri düşürür. Farklı sistemlerde kullanılabilen barkodlar sürekli gelişme içerisindedir. Birden fazla türünün olması avantaj sağlar.

 

Barkod Etiket Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşleri daha kolay hale getirmek için barkod etiket yazıcı satın alırken doğrudan termal ve termal transfer olmak üzere iki farklı teknoloji arasından seçim yapmak gerekir. Doğrudan termal yöntemi uygun maliyetli olması sayesinde daha fazla talep edilir. Baskı sırasında toner, mürekkep ya da baskı şeridi kullanılmadığından fiyatlandırma daha düşük olacaktır. Bu şekilde üretilen etiketler yüksek ısı ya da güçlü ışığa maruz kalmadıkları sürece uzun süre boyunca kullanılabilirler. Termal etiketler ise doğrudan olan yönteme kıyasla biraz daha pahalıdır. Bu uygulama genellikle etiket kalitesinin yüksek olması gereken durumlarda tercih edilir. Okunamayan etiketler değiştirileceğinde ya da açıklama bulundurma zorunluluğu olduğunda termal etiketler her zaman daha kullanışlı olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz