Ana Sayfa Teknoloji Çamaşır Makinesi Markaları

Çamaşır Makinesi Markaları

Başlık – Çamaşır Makinesi Markaları
Çamaşır makinaları olarak beş markayı inceleyip bu markaları diğerlerinden ayıran özellik ve markayı marka yapan ana unsurlara göz atalım. Bir çamaşır makinasının fiyatlandırılmasının hangi ana unsurlara bağlı olduğunu açıklayarak kanıtlayacağız ama bundan önce bu tabloyu görmenizi çok isterim.
Tablo 1: En Çok Satan Çamaşır Makinesi Markaları

Çamaşır makinesi markası Hepsiburada
Tablo 2: En Çok Satanlar Trendyol
Çamaşır makinesi markası Trendyol

SIEMENS – Siemens, Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketidir. En büyük teknoloji şirketi demek güvenilirliğin ve sağlıklı bir çalışmanın sonucu elde edilen veridir. Dünya çapında birçok kişi tarafından kullanılan ve tavsiye edilen markanın çamaşır makinaları 1200 devir ortalama 2800 civarıdır. Kilogram sayısı arttıkça ve A+ derecesi arttıkça ortalama 600 civarı bir fiyat üzerine ilave eklenmesi söz konusudur.
SAMSUNG – Samsung çok duyduğumuz ve diğer teknolojik alet çeşitlerini de kullandığımız bir marka olup aslında Güney Kore kökenli bir firma ve markadır. Samsung, ürünleri uzun süreli kullanımları ile dikkat çekmektdir ve teknik servisi güçlü ve gelişmiş bir kadroya sahiptir. 1200 devir ortalama 2000 civarı fiyatta iken 1400 devir 2500 civarındadır. Devir ve kilogram kapasite miktarı arttıkça fiyatı da yaklaşık 600 kusur ek ilave fiyat olarak artmaktadır.
BOCSH – Uzun bir ömre ve köklü bir dallanımlı yapıya sahip olan Bosh marka çamaşır makinaları ürün kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Bosh marka Almanya’nın bir üretimi olup Türkiye’de uzun yıllardır adını duyuran ve en çok satan markalar arasında yerini almıştır. 1200 devir ortalama 2300 civarı olup A+ derecesi ve kilogram arttıkça fiyatı da artmaktadır. Örneğin 7 kilogramlık makina 2500 lira iken 9 kilogramlık makina 2900 lira civarıdır. Ya da A+ bir makina 2700 iken A++ 3500 lira civarıdır. Derece arttıkça kalite miktarı da artmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz