Ana Sayfa Genel Ceza Davalarında Tecrübeli Avukatlar “Özkök Hukuk Bürosu”nda

Ceza Davalarında Tecrübeli Avukatlar “Özkök Hukuk Bürosu”nda

Suç; hukuk düzeni tarafından yapılması yasaklanan, yapıldığında ise devlet tarafından ceza ya da güvenlik tedbiri gibi bir yaptırım ile karşılaşılan fiilleri ifade etmektedir. Ceza yargılaması süreci ise iki kademeden oluşmaktadır. Soruşturma ve kovuşturma olarak adlandırılan bu süreçler, birbirinin devamı niteliğindedir. Suç işlemiş olma ihtimalinin savcılık, polis ya da jandarma tarafından öğrenilmesi ile birlikte iddianamenin mahkeme tarafından kabulüne kadar geçen süre soruşturma; iddianamenin kabulünden mahkeme hükmüne kadar geçen süre ise kovuşturma olarak adlandırılmaktadır. Dava sürecinin başlatılması, duruşmalar ve cezai sonuçlar için alanında uzman bir ceza avukatı bursa önemli bir öngörüye sahip olabilmektedir. Bu doğrultuda ceza hukukuna hâkim bir avukat arıyorsanız Özkök Hukuk Bürosu’nun alanında uzman avukatlarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Tecrübeli Bir Ceza Avukatının Ceza Davalarına Etkisi

Kişilerin kendilerine isnat edilen suçun soruşturma, kovuşturma ve temyiz süreçlerinde ceza hukuku alanında uzman bir avukat ile çalışmaları yararlı olacaktır. Ancak avukatların sıklıkla kullandıkları uzman ceza avukatı ibaresi genellikle yanlış lanse edilmektedir. Çünkü iyi bir avukat; sadece ceza hukuku alanında değil, aynı zamanda diğer hukuk alanlarında da yeterli uzmanlık ve birikime sahip olmalıdır. Ayrıca ceza yargılamalarında sadece ceza hukukunun geçerli olduğunu söylemek de doğru olmaz. Bu doğrultuda ceza davaları için anayasal hükümlere, Ceza Usul Hukukuna ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine hâkim avukatlara başvurulmasında fayda vardır.

Ceza yargılamalarında, henüz şikâyet aşamasında kusursuz bir dilekçe hazırlanması hayati önem taşımaktadır. Çünkü şikâyet dilekçesindeki eksiklikler nedeniyle savcılık takipsizlik kararı alabilir. Bu durum ise müştekilerin büyük hak kayıplarına uğramasına neden olabilmektedir. Yine kovuşturma aşamasında sanık hakkında beraat kararının alınması ya da suçun varlığı maddi olarak ortada ise en alt sınırdan ceza alması, ancak mevzuata hâkim bir avukat yardımıyla gerçekleşebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra tecrübeli bir ceza avukatı sadece temel hak ve özgürlüklere yapılan yanlış müdahaleleri önlemek ile kalmaz, aynı zamanda hukuk devletinin gelişimine de katkı sağlar. Siz de Özkök Hukuk Bürosu’nun mevzuata hâkim ve tecrübeli avukatları ile çalışarak ceza hukuku ile ilgili davalarınızda etkin ve hızlı çözümlere kavuşabilirsiniz. Detaylar İçin; https://www.ozkokhukuk.com/ceza-avukati-bursa/

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz