Ana Sayfa Donanım CİSCO UMBRELLA KULLANMANIZ İÇİN 5 NEDEN? UZMANINDAN TAVSİYELER

CİSCO UMBRELLA KULLANMANIZ İÇİN 5 NEDEN? UZMANINDAN TAVSİYELER

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Buna bağlı olarak çeşitli sektörden firmalar dijital dönüşüm ile çağımıza ayak uydurmaya başlıyor. Bu dönüşüm sırasında firmalar, çeşitli işlemler için kullandığı internetin güvenli olmasını istemektedir. Bu güvenliğin temel nedeni ise firmaların bilgilerini ve gizliliğini korunma isteğidir.

Özellikle siber saldırılara karşı önlem almak isteyen firmalar, bunun yanı sıra kolayca ve hızlı bir şekilde  internete bağlanmak istemektedir. Buradan yola çıkarak, yazımızda yeni nesil siber güvenlik çözümü olan Cisco Umbrella’yı neden kullanmalıyım sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca Cisco Umbrellanın şirketinize katkılarından bahsedeceğiz.

Neden Cisco Umbrella Kullanmalıyım?

Neden Cisco Umbrella kullanmayalım sorusuna farklı şekillerde cevaplar verilebilir. Fakat şimdi sizler için bu nedenleri 5 madde şeklinde ele alacağız.

Araştırma sürecinizi hızlandırmak ve olay müdahale sürelerini azaltmak için tüm internet etkinliğini kategorilere ayırır ve tutar.

Cisco Umbrella, internetin temelinde yerleşik bir bulut hizmetidir. Yüklenecek donanım ve manuel olarak güncellenecek yazılım olmadığı için, güvenlik yönetimini basitleştirir.

DNS ve IP katmanlarında güvenliği zorunlu kılarak kötü amaçlı yazılımlara bir bağlantı kurmadan engeller ve herhangi bir ağlantı noktası veya protokol üzerindeki tehditleri ağınıza ve uç noktalarınıza ulaşmadan durdurur. Ayrıca bunu sistemdeki tüm dizüstü bilgisayarlar, Android ve İOS cihazlar üzerinde uygular.

Riskleri hızlı bir şekilde belirler ve ardından harekete geçmenizi gerektiren güvenlik risklerini sizin için raporlar.

Son olarak Cisco Umbrella size ister tek bir ağa isterseniz de küresel olarak dağıtma hızı imkanı sunar.

Cisco Umbrella’yı kullanmanız için daha birçok neden sayılabilir. Bu 5 madde için nedenler arasında öne çıkanlar diyebiliriz.

 

Cisco Umbrellanın Şirketinize Katkıları

Cisco Umbrella ürün grubu içerisinde temel olarak 3 hizmet sağlamaktadır. BunlarıDNS Güvenliği, Bulut Web Proxy (Secure Web Gateway-SWG) ve Bulut Tabanlı Güvenlik Duvarı (Cloud Delivered Firewall-CDFW) olarak sıralayabiliriz. Bu hizmetler sayesinde işletme içerisinde ya da dışarısında aynı güvenlik politikalarına tabi tutularak çeşitli zaafiyetlerin önüne geçecek, Güvenli Erişim Kapısı (Secure Internet Gateway-SIG) olgusunu oluşturur.

Bu yazımızda sizler için neden Cisco Umbrella kullanmayalım sorusunun cevabını 5 madde halinde cevapladık ve Cisco Umbrella’nın şirketinize katkılarından bahsettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz