Ana Sayfa Teknoloji Cité des Sciences et de l’Industrie, Planetaryumu için Sony PSE 4K teknolojisini...

Cité des Sciences et de l’Industrie, Planetaryumu için Sony PSE 4K teknolojisini seçti

Paris, 20 Kasım 2017Paris’teki Cité des Sciences et de l’Industrie (bilim ve endüstri şehri), Planetaryumunu piyasadaki en güçlü teknoloji olan 4K ile donatmak için Sony’ye başvurdu. Hedef: görüntülerin gerçekçilik, hassasiyet ve yoğunluğunun üst seviyelerine ulaşmasını sağlayarak, bu sürükleyici deneyimi daha da ileri taşımak.

 

Avrupa’da bir ilk olacak devasa bir proje

Cité des Sciences et de l’Industrie, üç boyutlu film gösterimleri ve 360° gösteri sunumlarının gerçekleştirildiği Planetaryumu sayesinde otuz yıldan uzun süredir ziyaretçilerinin “yoğun gerçekçiliği” yaşamasını sağladı.

 

Her yıl 200.000 ziyaretçisine daha da zengin bir deneyim sunma heyecanını yaşayan Cité des Sciences et de l’Industrie, 3,2K çözünürlüklü sekiz adet Barco SIM 5 video projektörünü son teknoloji ürünü bir projeksiyon sistemi ile değiştirmeye karar verdi. 2017’nin başında, daha yüksek çözünürlük, daha iyi kontrast ve optimum parlaklık ihtiyacını karşılamak için Sony PSE 4K çözümlerini seçme kararı alındı.

 

Cité des Sciences et de l’Industrie’yi güncelleme projesinden sorumlu Teknik Yönetici Fodil Yazid şunları söyledi: “Ziyaretçilerimize daha da muhteşem deneyimler sunmak için teknolojik yaklaşımımızı düzenli olarak mercek altına almamız gerekiyor. 8K çözünürlükte yayın yapabilen ekipmanların alınmasıyla, Cité des Sciences et de l’Industrie’deki Planetaryum, benzerleri arasında Avrupa’da çıtayı bu kadar yükselten ilk örnek oldu. Teknoloji için Sony’yi seçmenin yanı sıra hedefimize ulaşmak için kendimizi güçlü iş ortaklarıyla da çevrelememiz gerekiyordu. Bu nedenle planetaryum uzmanı RSA Cosmos ve video entegratörü Vidélio ile gösteri dünyasına özel sorunların derinlemesine anlaşıldığı bir iş birliği yapmaya karar verdik.”

 

On adet 4K Z-Phosphor lazer projektör ile yıldızlara ulaşmak

Planetaryumun tesislerini sürekli modernleştirme ihtiyacının yanı sıra, ışık ve renklerin istikrarını artırma ihtiyacı ile ilgili de yüksek beklentiler belirlendi.

 

Bunun üzerine Sony, rakipsiz çözünürlük ve görüntü kalitesi seviyeleri elde etmek için on adet VPL-GTZ280 4K video projektöründen oluşan bir cihaz önerdi. Yirmi bilgisayarla desteklenen bu video projektörleri, günümüzde televizyonların birçoğunda bulunan HD ekranlara göre sekiz kat daha ayrıntılı çözünürlükte, 8.000.000 pikselden oluşan bir görüntü yansıtabiliyor.

Sony, bu boyutta bir projeyi yürütmek için, dünya çapında 150’den fazla yapıyı donatmış olan, planetaryum kurucusu RSA Cosmos ile iş birliği yaptı. Özellikle kültür ve spor etkinliklerinde birçok marka ile çalışan video çözümleri sağlayıcısı, uzun süreli iş ortağı Vidélio da bu iş birliğine dahil oldu.

 

Sony PSE Satış Müdürü Philippe Remion, “Cité des Sciences et de l’Industrie Planetaryumu gibi ikonik bir mekanda çalışma fırsatı elde ettiğimiz için gurur duyuyoruz. Doğrusu görüntülerin gerçekçiliğini mümkün olduğunca yükseltmek ve ziyaretçilerin duygusal deneyimlerini zenginleştirmek için şu anda piyasada olan en güçlü çözüm gerekiyor” diye konuştu.

Cité des Sciences et de l’Industrie’deki Planetaryum, Avrupa’daki ilk, dünyadaki ikinci 8K planetaryum oldu. 600 m² kubbesiyle, dünyada bu kadar yüksek çözünürlük sunan en büyük planetaryum.

 

Sony Hakkında
Sony; Basın ve Yayın, Video Güvenlik, Medikal, Dijital Sinema ve Ekranlar gibi birçok sektörde işletmelere AV/IT çözümleri sunan lider kuruluştur. İşletmelere ve müşterilerine dijital görsel-işitsel içerik oluşturma, yönetme ve dağıtmaya yönelik yüksek kaliteli ürünler, sistemler ve uygulamalar sunar. Pazara liderlik eden yenilikçi ürünler sağlamadaki 25 yıldan fazla tecrübesiyle Sony, müşterilerine olağanüstü kalite ve değer sunmak için sektörde ideal konuma sahiptir. Köklü teknoloji ortaklarından oluşan bir ağ ile işbirliği halinde çalışan Sony, her kurumun kendine ait iş hedeflerine ulaşması için yazılım ve sistemleri birleştirerek, müşterilerin gereksinimlerine hitap eden uçtan uca çözümler sunar.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: http://pro.sony.eu/hub

Bizi Twitter üzerinden takip edin: https://twitter.com/SonyDisplays

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz