Ana Sayfa Genel Digital Signage Kullanım Amaçları

Digital Signage Kullanım Amaçları

Farklı noktalarda bulunan ekranlarda dijital içerikleri yayınlamak amacıyla kullanılan yazılıma digital signage adı verilir. Bu sistemlerin kullanım amacı firma ile müşteriler, hedef kitle arasında etkili bir şekilde iletişim sağlanmasıdır. Aynı zamanda insanlara herhangi bir marka, hizmet ya da ürün tanıtımı yapmak amacıyla kullanımı yaygın olarak yapılır.

Bu sistemlerin temel kullanım amacı da budur. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki firmaların kampanya ve benzeri konularda yapacağı duyurular için de kullanılabilir. Genel olarak sistemin kullanım amaçları bu şekilde gösterilebilir. Bilgilerin sürekli olarak güncellenme imkânı olması ve saniyeler içinde yeni bir dijital içerik ile değiştirilebilmesi sayesinde sistem son derece kullanışlı oluyor.

Digital Signage Sistemin Genel Özellikleri

 

Dijital içerikler ile farklı noktalarda yer alan ekranlar kullanılarak hedef kitleye en iyi şekilde ulaşmak mümkün oluyor. Sahip olduğunuz cihazların uzaktan yönetilmesini sağlar. Profesyonel içerik yönetimi sistemleri olarak tanımlanabilir. Tek bir merkezden ya da çoklu olarak sistemi kontrol etmeniz ve ekranlara istediğiniz görüntüleri vermeniz mümkündür.

Her boyutta dijital içeriği ekranlara yansıtmak sistemler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Tekli olarak her cihaza farklı yayın yapma imkânı olduğu gibi gruplar halinde de cihazlara aynı yayının yapılması mümkündür.

Digital Signage ile ekranları zaman ayarlı olarak planlamak ve belirlenen zamanlarda istenen içeriklerin yayınlanmasını sağlamak mümkündür. Bunun yanı sıra 7/24 istenilen bir yayını yapma imkânı da bulunuyor. Sistem enerji bakımından düşük maliyet ile kullanılır.

Sistemlerin Faydaları Nedir?

 

Yazılımları kullanmanın firmalara sağladığı birçok farklı avantaj vardır. Afiş, broşür ve benzeri reklam ürünlerini kullanmanın yerine dijital reklam araçları kullanılabilir. Bu sayede de gereksiz reklam giderlerinden kurtulmak mümkün olur. Aynı zamanda zengin içerikler oluşturma konusunda da avantaj sağlar.

Tek bir ekrana dahi sahip olsanız bu ekranda reklam, haber, kampanya, duyuru ve benzeri şeyleri dilediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla cihazın yönetilmesine de imkân tanır. Kurumsal kimliğe katkı sağlamak amacıyla yayın akışı oluşturma imkânı da vardır. Digital Signage bütün bu özellikleri ile hem faydalı hem de kalitelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz