Ana Sayfa Genel Doors and Rooms Nasıl Oynanır? 👁️

Doors and Rooms Nasıl Oynanır? 👁️

Doors and Rooms

Doors bir korku oyunudur. Bir oteldesiniz ve 100 farklı ve rastgele oluşturulan kapı vardır ve oyunu bitirmek için hepsini aşman gerekir. Şimdi bu oyunun eşyalarına bakalım. (Kapılardan önce asansörlerde de eşya alınabilir.) Rooms Doors’un esinlendiği oyundur.

  • . Vitaminler

Vitaminler asansörden alınılabilir ve 100 deneyim puanı ile 3 tane alınabilir. Bunları yedikten sonra bir süre boyunca hızlı gitmeye başlarsın. Bu acil kaçışlar için kullanılabilir. Ya da vitaminleri tek tek çekmecelerden alabilirsin!

  • . Çakmak

Çakmak asansörden 50 deneyim puanı ile rastgele bir yakıt ile alınılabilir. Karanlık odalarda kullanılabilir. Ya da çakmağı çekmecelerden de rastgele bir yakıt ile bulabilirsin.

  • . Maymuncuk

Bunlar anahtar açmak için kullanılabilir. Asansörde 2 tane almak için 50 deneyim puanı gereklidir. Ya da çekmeceler den tek tek bulabilirsin. En fazla 3 tane taşıyabilirsin.

4 . El Feneri

El fenerleri çakmak gibidir ama daha da önümüzü gösterip 50% daha fazla baterisi vardır. Asansörden 100 deneyim puanı için alınılabilir ya da çekmecelerden bulunulabilir. El fenerlerinin baterilerini doldurmak için çekmecelere bakabilirsin!

  • . Bandaj

Bandajlar seni iyileştirilebilir. Ama asansörlerde bulunmazlar ve sadece çekmecelerde bulunulabilir.

  • . İskelet Anahtarı (Silindi)

İskelet anahtarları maymuncuklar gibi olacaktı ve 5 tane anahtarlı kapı açabileceklerdi. 500 deneyim puanı için asansörde alabilecektin ama oyunun yapımcıları LSPLASH takımı bunu sildi.

  • . Haç (Silindi)

Bunlar herhangi bir canavarı öldürmek için kullanılacaktı. 200 deneyim puanı için asansörde alınılabilirdi ama LSPLASH takımı bu eşyayı da sildi.

  • . Anahtar

Bu tabi kapıları açmak için kullanılır. Pek bir şey yok.

9 . Kitaplar

Bunlar 50. kapı için kullanılır. Daha fazla bilgi sonra.

10 . Kağıt

Bu eşya da 50. kapı için kullanılır. Daha fazla bilgi sonra.

11 . Elektrik Odasının Anahtarı

Bu eşya 100. kapı da kullanılır. Daha fazla bilgi sonra.

Canavarlar

İşte otelden kaçmanın zorlukları geliyor.. Hadi bunlara geçelim!

Rush

Bu canavar genellikle ilk 10 – 20. kapıda gelir ve bunda kaçmak için bir dolaba saklanmanız gerekir.

Ambush

Genellikle 50. kapıdan sonra gelen bir canavardır. Bundan kaçmak rush gibidir ama daha da zor. Hep gidip gelir ve siz de dolaptan 2 – 4 kez çıkıp geri girmeniz gerekir.

Halt

Halt garanti her zaman çıkmaz ama çıka da bilir.  2 uzun ve mavi koridorda başlarsınız ve “ TURN AROUND “ mesajını duyduğunuz da gittiğiniz yönün tam tersine gitmeniz gerekir. Ve bunu birkaç kere yapmanız gerekir.

Seek

Bunun çıkmaması imkansızdır ve hem 30 – 42’de ve 80 – 90’da çıkar. Hep eğilip kalkmanız gerekir. Guiding Light adındaki yardımcı canavar (canavar denir mi bilmiyorum bile) size nereye gitmenizi bir mavi ışık ile gösterir. Ve tüm tehlikelerden kaçarak seek sizi yakalamadan önce kaçmanız gerekir.

Eyes

Bir mor ışık gösterir ve tek yapmanız gereken ona bakmamaktır.

Jack

Sizi bir dolaba girerken 5% şansla sizi korkutup dolaba girmemenizi sağlar.

Figure

  1. oda ve 100. odada garanti çıkar. 50. odada önceden bahsettiğim kitapların tüm 8’ini toplamanız gerekir. Ondan sonra bahsettiğim kâğıdı alıp bir kod çözmeniz gerekir. NOT: Figure göremez ve sadece duyabilir. Yani çok yakına gelmeden eğilerek gitmeniz gerekir. NOT 2: Figure ne kadar kitap alırsanız o kadar hızlanır. 100. odada en üste gidip elektrik oda anahtarını alıp elektrik odasını açmanız gerekir. Ondan sonra bir hafıza oyununu yapıp hızlıca asansöre koşmanız gerekir ve oyunu bitirmiş olursunuz!

Hallway Jack

Bu canavar 1/2000 şansla sizi bir odada korkutup odayı 15 saniye boyunca kanlı yapar.

Shadow

Buda hallway jack gibidir ama sadece sizi korkutur ve odayı kanlı yapmaz.

Screech

Bu canavar sadece karanlık odalarda olur ve “Psst” sesini çıkarmadan 3 saniye önce gelir. Eyer bu canavarı görürsen hemen kendisine bakman gerekir ve o “Psst” demeden önce de görseniz de yine bakın.

Timothy

Bu 1/200 şansla çekmecelerden çıkan bir örümcektir. 5% canınızı götürür ve ekranınıza zıplar.

Glitch (Varyant 1)

Bu en çok rastlanan halidir ve eğer çoklu kişide oynuyorsanız ve 7 oda gerideyseniz sizin 45% canınızı alır, size doğru koşar ve sizi öndekilerinin yanına ışınlar.

Glitch (Varyant 2)

Bu daha da zor olandır ve önünüzdeki oda yüklenemediyse glitch sizin canınızı götürmeden sonraki odaya ışınlar.

Window

Bu hallway jack ve shadow gibi 1/2000 şanstır ve Seek’in kaçışlarından birinden sonra 0.75 saniye boyunca bir camdan size doğru bakar. Hiçbir şey yapamaz.

https:. A//roblox.fandom.com/wiki/LSPLASH/DOORS

Yazan: Ali Toker

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz