Ana Sayfa İnternet Facebook Sanal Gerçeklik

Facebook Sanal Gerçeklik

Dünyanın tartışılmasız en büyük internet ve sosyal paylaşım sitelerinin devi olan Facebook, yaptığı yenilikler ile kullanıcıları mutlu etmeye devam ediyor. Facebook un kurucularından biri ve CEO olan Mark Zuckerberg kendi Facebook profilinden açıkladığı Facebook’a Dislike butonunun geleceği duyurusundan sonra bir de mobil platforma sanal gerçeklik geleceği iddia ediliyor.

facebook-sanal-gerceklik

Facebook un akıllı telefonlara ve mobil platformlara ne kadar önem verdiğini yaptığı çalışmalardan görüyoruz. Bu çerçevede Facebook mobil platforma yenilikler katmaya devam ediyor. Şimdide Facebook a Sanal Gerçekliğin geleceği konuşulmaya başlandı. Söz konusu uygulamanın 360 derecelik videoları mobil platformda görüntülenmesine olanak sağlayacak. Facebook yeni yapacağı bu uygulamanın ismini sır gibi saklıyor. Uygulamanın ücreti ve ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Bu iddianın kanıtı olarak da Facebook 2014 yılında  Oculus VR ile 400 milyon dolar ve 23 milyon Facebook hissesi karşılığında anlaşmaya varmışlardı. Oculus VR’nin sanal gerçeklik üzerinde çalışmaları olduğu biliniyor. Facebook whatsapp ve instagram gibi çok sayıda kullanıcıya sahip uygulamayı da bünyesine katmıştı. Facebook yenilikleriyle büyüz ses getireceğe benziyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz