Ana Sayfa Genel Gaziantep’te satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Gaziantep’te satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Gaziantep-kiralık-satılık-daire

Gaziantep’te satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri Gaziantep, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanıyor.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep, doğal ve kültür zenginlikleriyle adından söz ettiriyor. GAP’a en yakın sanayi ve ticaret merkezi olan Gaziantep’in ekonomisinde; sanayi, tekstil ve gıda önemli bir yere sahip. Son yıllarda emlak yatırımında prim değeri artan bölgelerden Gaziantep’te yeni projeler artıyor. Gayrimenkul yatırımcıların yakından takip ettiği şehirlerden Gaziantep’te konut fiyatları en çok merak edilen konuların başında geliyor. Peki, Gaziantep satılık daire fiyatları ne kadar? Gaziantep’te satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?  İşte Gaziantep emlak piyasasına dair merak edilenler…

Gaziantep satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 116 bin 690 TL, maksimum 194 bin 500 TL arasında değişirken, ortalama konut fiyatı 155 bin 586 TL olarak belirtiliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin dikkat çeken şehirlerinden Gaziantep’te satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 0.58 artış gösterdi. İlde ortalama konut metrekare fiyatları 1.556 TL oldu. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 17 yıl olarak hesaplanıyor.

Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar?

Satılık dairelerin yanı sıra kiralık daire fiyatları da gayrimenkul yatırımcılarının yakından takip ettiği konuların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı 586 TL ile 976 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 781 TL olarak gösteriliyor.

Gaziantep projeleri ile dikkat çekiyor!

Anadolu’nun önde gelen şehirlerinden Gaziantep’in “Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi” kapsamında 2023’e kadar “akıllı şehre” dönüştürülmesi planlanıyor. Diğer taraftan bölgede 2018 yılının sonunda tamamlanması beklenen “GAZİRAY” metro projesinin trafiği önemli ölçüde rahatlatması ve konut fiyatlarını artırması öngörülüyor.  

23 ilden daha büyük proje: Kuzey Şehir

Gaziantep’te, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir projesi, bölgedeki en önemli projelerin başında geliyor. Türkiye’deki 23 ilden daha büyük olacak 50 bin konutlu projenin, 2023 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Gaziantep’in konutta kazandıran ilçesi: Şahinbey

Gaziantep’e toplam 9 ilçe bulunuyor. O ilçelerden en kalabalık olanı Şahinbey’de satılık konut fiyatları artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şahinbey satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.9 artış gösterdi. Şahinbey ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.417 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor. Şahinbey satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 106 bin 244 TL ile 177 bin 100 TL arasında değişiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz