Ana Sayfa İncelemeler GİYİLEBİLEN TEKNOLOJİ: SAMSUNG GEAR S

GİYİLEBİLEN TEKNOLOJİ: SAMSUNG GEAR S

Teknolojinin her gün yeni bir ürünle karşımıza çıktığı teknoloji çağında; elimizdeki akıllı telefonlar, çantamızdaki tabletler yetmezmiş gibi teknolojiyi giymeye de başladık. Giyilebilir teknoloji dendiğinde aklımıza ilk gelen akıllı saatler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi bir Pazar haline gelmiştir. Bu pazarın en büyük markalarından biri olan Samsung markası, kısa süre önce Gear S isimli modeli teknoloji severlerle buluşturmuştu. Bu modelde bir akıllı saatten çok daha fazlasını vaat eden Samsung markası, nano sim kart destekli ve kavisli Süper Amoled ekranı ile bu vaadini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Teknoloji severler tarafından tasarım olarak ortalama 85 puan alan Gear S akıllı saat, 67 gram ağırlığında ve kavisli yapısı ile şık görünen bir saattir. Ön tarafta Samsung markasının logosuna yer verilmemesi ile diğer akıllı saatlerdeki prensip korunmuştur. Kullanım kolaylığı ile dikkat çeken Gear S modeli, farklı renklerde kayışlar ile de alternatif açısından zengindir. Fakat satışta olan modellerinin şu anlık sadece siyah ve beyaz renk olduğunu belirtmekte fayda vardır.

akıllı-saat-telefon-giyilebilir-teknoloji (1)
Gear S, suya ve toza karşı dayanıklılık olarak serfitikalandırılmış bir modeldir. Kayışlarının temizlenme işlemi nemli bir bezle kolayca halledilebilir. Ayrıca suya dayanıklı yapısı sayesinde, Gear S modeli suyun altında yarım saat boyunca kullanılabilir.
Cihazın arka tarafı genel anlamda fonksiyonların yerleştirildiği alandır. Cihazın arka tarafında akıllı saatlerde görmeye pek alışkın olmadığımız sim kart girişi vardır. Nano-sim kart desteği sayesinde, Gear S modelini herhangi bir akıllı telefona bağlı kalmadan, telefonun kendisi gibi kullanabiliyorsunuz.

akıllı-saat-telefon-giyilebilir-teknoloji (2)
Tizen işletim sistemi kullanan Gear S modeli, bu işletim sistemi sayesinde akıcı bir performans sergilemektedir. Çift çekirdekli 1 GHz işlemcili bu modelin, 512 MB RAM ve 4 GB dâhili belleği bulunmaktadır. Bağlanacağı telefonda ise en az Android 4.3 sürümüne ve 1.5 GB boş hafızaya ihtiyaç duymaktadır. Samsung dışında başak telefonlarla eşleşmeyen bu akıllı saat, 2 inçlik Süper Amoled ekran deneyimi ile beklentileri karşılamaktadır. Büyük bir ekranının olması, Samsung’un belli başlı karakteristik özelliklerinden biridir. Gear S akıllı saatin kullandığı uygulamaların bazıları; e-mail, mesajlaşma, SHealth, Alarm, Müzikçalar vb.
Samsung Gear S modeli, ilerleyen günlerde artan uygulama desteği ile daha işlevsel bir hal alacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz