Ana Sayfa Genel Glukzamin -Tiens

Glukzamin -Tiens

İnsanın her konuda bilgi sahibi olabilmesi mümkün değil. Oysa insanların edindiği doğru bilgiler yaşam kalitelerini güçlendiriyor. Nitekim günümüzde adını sonradan duyunca ne çok faydası varmış neden daha önceden öğrenmedim ve kullanmadım dediğiniz ürünler gıdalar bulunuyor. İşte onlardan bir tanesi de son yıllarda giderek daha popüler hale gelen glukzamin adı verilen üründür. Bu yazıda da bu çok özel ürün hakkında bilgi verilecektir.

Glukzamin Nedir?

Öncelikli olarak glukzamin nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Glukzamin bir tür gıda takviyesidir. Zincir mağazalarda, bazı eczanelerde, internet sitelerinde, baharatçılarda satışa sunulmaktadır. Birçok farklı marka bu ürünü satışa sunmaktadır. Glukzamin bir tür amino şeker olarak tanımlanabilir. Dahası lipitlerin ve glikosile proteinlerin biyokimyasal sentezinde son derece önemli bir rolü vardır. Glukozamin, kitin, iki polisakkaritve kitosan yapılarının bir parçası halindedir. Son olarak da bu noktada şunu ifade etmek gerekir ki en çok bulunan monosakkaritlerden bir tanesidir.

Glukzamin Ne İşe Yarar?

Şimdi de glukzamin ne işe yarar sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılabilir: İlerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kemik ağrılarına iyi gelir. Özellikle kadınların menopoz döneminde tüketmesinde aşırıya kaçmamak kaydı ile fayda vardır. Son derece güçlü bir anti agindir. Yaşlanmanın kadın erkek herkeste görülen tüm belirtileri ile etkin bir biçimde savaşır. Oldukça güçlü bir anti-inflamatuar olduğu için vücudun direncini artırır. Bağışıklık sistemini koruyarak vücutta iltihap vb. sorunların oluşmasını önler. Eklem iltihaplanmasının en doğal ilacıdır. Huzursuz bağırsak sendromuna iyi gelir. Bazı bulgular MS hastalığının ilerlemesini geciktirdiğini ortaya koymaktadır. Sistite iyi gelir. Midede oluşan tahrişleri giderir. Yaşlılığa bağlı lekeleri yok eder.

 

Bu ürünü bu tür ürünlere karşı alerjisi olanlar hariç herkes her yaşta kullanabilir. Doktorun önerdiği dozajda günlük tüketilir.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz