Ana Sayfa İnternet Google Webmaster Tools Artık Search Console

Google Webmaster Tools Artık Search Console

Tüm webmasterların sürekli olarak kullandığı bir alan vardırki oda Google webmaster tools dur. Bildiğiniz gibi bu bölümden web sitenizi ekleyerek Google dizininde yer almasını sağlıyoruz. Ayrıca Google‘nin bizden istediklerini webmaster tools dan, sitemizin alanına girerek tüm işlemleri yapabiliyoruz. Özellikle hızlı indexletmek istediğimiz konuları google gibi getir özelliği ile saniyeler içinde Google‘nin index almasını sağlayabiliyoruz. Sitemize ait site haritalarını yine bu bölüme ekleyerek, google’nin sitemizi a dan z ye takip etmesini sağlayabiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Google yeni bir güncelleme yaparak webmaster tools’u Searc Console değiştirerek ve bunun yanında da birçok yenilikle karşımıza çıktı.

Nedir Search Console ?

Search Console genel olarak wesmaster tools‘dan farkı yok ama arama sorgularında kelimelerin konumu ve trafik takibi açısından daha fazla ayrıntı veriyor bizlere. Ayrıca da Google‘dan gelen bilgilere göre eski adın sanki sadece webmasterlara özel gibi algılanmasından dolayı daha genel bir ad konulma ihtiyacı duyulduğu gelen bilgiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz