Ana Sayfa Genel Hangi ülkede şirket kurmak kolaydır?

Hangi ülkede şirket kurmak kolaydır?

Dijital çağda hali hazırda kurulmuş olan şirketler ve yeni kurulacak şirketler için sadece kendi ülkesinin pazarında yer almak dışında diğer ülkelerin pazarında da yer alarak işlerin hacmini büyütmek istiyor.

Eğer işletmenizi büyütmek istiyorsanız ve yurt dışındaki avantajlardan yararlanmak istiyorsanız öncelikle hangi ülkelerde bu aşamaların daha kolay gerçekleştirilebileceğini bilmeniz gerekmektedir.

Yurt dışında oluşturmak istediğiniz yeni bir dijital şirket açmak, işletmeler arasında rekabet etme fırsatı sunar.Hitap ettiğiniz hedef kitlenizi daha da genişletmenizi sağlar. Fakat, bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanması için iyi bir planlama ve doğru adımların atılması gerekmektedir.

Yurt Dışında Şirket Kurmak İçin İdeal Ülkeler

Estonya

Yurtdışında şirket kurmak için ilk tercih edeceğiniz ülke Estonya olabilir. Estonya’nın en avantajlı yanı şirket kuruluş aşamasının hızlı bir şekilde tamamlanmasıdır.

Özellikle şirket kuruluşunda Estonya’ya gitmeden işlemlerinini online olarak kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Avrupa vatandaşlığı olmayan kişilerde burda kolayca şirket kurabilir. Bununla beraber Estonya, şirket kurmak isteyen tüm yabancılar oldukça destek sağlayan ülkelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda yeni kurulacak işletmelerin iş fikirlerini desteklemek için kuluçka merkezi ve girişim fonu gibi olanaklar sağlamaktadır. Belli şartlar içerisinde girişim fikirleriniz için destek görebilirsiniz.

Almanya

Almanya Avrupa ülkeleri arasında oldukça güçlü ekonomiye sahip ülkelerden birisidir.  Birçok sektörlerde faaliyet gösteren ve eğitimli işgücü sayesinde yurt dışında Türk firmaları arasında yatırımların en fazla yapılmış olan ülkelerden birisidir. Ayrıca Almanya stratejik bir konuma sahip olup hava, kara ve deniz yoluyla geniş bir ulaşım ağına sahiptir.  Bunun yanı sıra Almanya faaliyette olan işletmeler için çeşitli destek programları sunmaktadır ve işletmelerin vergi yükünü düşük tutmaya çalışmaktadır.Almanyada açmış olduğunuz şirketinizle rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

İsviçre

İsviçre dünya çapında girişimcilere sunmuş olduğu desteklerle ve yatırım yapma açısından çok popüler bir ülkedir. İsviçre oldukça iyi ekonomiye sahip ve en güçlü finansal merkezlerinden birisidir. Düşük vergi ücretleri ile bilinmektedir ve bazı bölgelerde işletmelere vergi avantajları sağlayarak desteklemektedir. Oldukça istikrarlı bir hukuki ve siyasi devlettir. Buda işletmeler için uzun vadeli planlar ve yatırım yapması konusunda güven vermektedir. Serbest ticaret anlaşmaları sayesinde dünya genelindeki pazarlara kolayca erişim sağlamaktadır.

Norveç

Bir diğer avantajı yakalayabileceğiniz ülke Norveçtir. Norveç, istikrarlı ekonomiye sahip olan gelişmiş ülkelerden biridir. Güçlü ekonomisi sayesinde, işletmeler için  oldukça güvenli bir iş ortamı sunmaktadır. Norveç, yüksek yaşam kalitesi ve iyi sosyal hizmetlerle tanınmaktadır. Nitelikli işgücü çekmek ve çalışanlar için çekici bir iş ortamı sağlamak açısından önemli bir avantaj olarak görülebilir.Norveç’in düşük işsizlik oranı ile işgücünde sıkıntı çekmeden faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Norveç lojistik açıdan oldukça avantajlı görülmektedir. Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesidir. Bu sayede Avrupa pazarına kolay erişim sağlar ve uluslararası ticaret avantajları sunar.

Ön Muhasebe Programı İle Yurt Dışında Kolaylık Sağlayın

Ön muhasebe programı kullanımı sayesinde yurt dışında açtığınız işletmenizin finansal açıdan takibini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yurt dışında şirket kurmak, birçok farklı açıdan iş fırsatı ve avantaj sağlayabilir. Fakat, yeni bir işletme kuruluşunda karşılaşılan en önemli unsurlardan bir tanesi, finansal yönetimin etkin bir şekilde yapılmasıdır. İşletme sahipleri yurt dışına açıldıktan sonra mali açıdan sıkıntı çekmemek için ön muhasebe programlarına başvurmaktadır. İşlerini düzenlemek, verileri takip etmek ve finansal süreçleri optimize etmek için ön muhasebe programlarından yararlanabilirler. İşletmeler, bu programları kullanarak finansal yönetimi kolaylaştırırken, aynı zamanda daha iyi kararlar alarak rekabette avantaj elde edebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz