Ana Sayfa Teknoloji İngilizce Öğrenmede Altın Kurallar

İngilizce Öğrenmede Altın Kurallar

Gerek iş hayatında elinizi güçlendirmek gerek farklı ülkelere seyahat edebilmek için İngilizce öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun yanında eğitim hayatınızda daha ileriye gitmek ve kendinizi geliştirmek için de yabancı dile ihtiyaç duyarsınız. Peki, nasıl öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Nasıl İngilizce öğrenilir sorusuna doğru cevabı veremiyorsanız biraz araştırma yapmalısınız.

Doğru tekniklerle doğru yerden eğitim aldığınızda İngilizceyi herkesten daha önce öğrenebilirsiniz. Bunun için preply.com/tr/ingilizce-eğitimi/skype adresini ziyaret edebilirsiniz. Doğru eğitimi, doğru kişiden inanamayacağınız fiyata alabilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra İngilizce sizin için sorun olmaktan çıkacak.

Günlük Çalışmalarınızı Aksatmadan İngilizce Öğrenin

Yabancı dil öğrenmenin en önemli yolu çalışmaktır. Özellikle İngilizce gibi çok kapsamlı diller için ciddi manada emek sarf etmek gerekmektedir. Bunun için düzenli çalışmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Gün içinde yalnızca İngilizce için en az 1,5-2 saatinizi harcamalısınız. Bu şekilde çalıştığınızda kısa süre içinde ilerleme kaydettiğinizi görebilirsiniz. Bunun dışında günlük tekrarlarınızı da asla aksatmamalısınız.

İngilizce öğrenebilmek için gün içinde eğitim alırsınız. Aldığınız eğitimi evinize döndüğünüzde, boş vaktinizde muhakkak gözden geçirmelisiniz. Tekrar unutulmaya yüz tutmuş bilgilerin, taze kalmasına yardımcı olacaktır.

Dizi Ve Film İzleyerek İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenmeyi büyük bir problem haline dönüştürmemek gerekir. Keyif alırsanız öğrenme sürecini çok daha sağlıklı atlatırsınız. Bunun için her gün bir bölümlük dizi veyahut İngilizce film izlemelisiniz. Bu süreçte öncelikle alt yazılı dizi ve filmlerle başlamanızda herhangi bir sakınca yoktur fakat daha sonra alt yazı seçeneğini tamamıyla sonlandırmalısınız. Bu şekilde başlarda hiç anlamıyor gibi hissetseniz da daha sonra yavaş yavaş anlamaya başlarsınız. Alt yazı alternatif olduğu için beyninizin tembelleşmesine neden olacaktır. Bunun yerine orijinal diliyle izlemek, öğrenme sürenizi de kısaltacaktır.

Yabancı Arkadaşlar Edinerek İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenme sürecinde öğrendiklerinizi telaffuz etmezseniz pek de bir anlamı kalmaz. Bunun için düzenli olarak konuşmanız, dilinizi adapte etmeniz gerekmektedir. Günün belli saatlerinde İngilizce konuşarak pratik yapmalı hem kulağınızı hem de dilinizi alıştırmalısınız. Bu şekilde yabancı dil öğrenme süreniz oldukça kısa tutulacaktır.

Yabancı arkadaş edinmek İngilizce öğrenmek için en etkili yollardan biridir. Dünyanın neresinden olursa olsun İngilizce konuşmayı bilen biriyle düzenli olarak diyalog kurarsanız kendi yabancı dilinizi de geliştirmiş olursunuz. Bunun yanında dili, kültürüyle beraber öğrenme şansı da elde etmiş olursunuz. Dil öğrenme sürecinde bu fonksiyonlar oldukça önemlidir.

Seyahat Ederek İngilizce Öğrenin

Fırsat bulanlar için İngilizce öğrenme yollarından biri seyahat etmektir. Yurt dışına dil bilmediği için çıkamayan binlerce kişi vardır. Unutulmaması gereken en önemli nokta, yurt dışında da dil öğrenilebileceğidir. Konuşulan merkez ülkelerde hayatın doğal akışında seyahat ederek, gezip görerek İngilizce öğrenebilirsiniz.

Seyahat edilen ülkelerde İngilizce konuşuluyorsa olabildiğince diyalog kurmanız önemlidir. Ne kadar iletişim halinde olursanız öğrendikleriniz de o kadar fazla olacaktır. Kafelere, restoranlara gitmek, pazarlarda ve marketlerde alışveriş yapmak süreci daha dolu geçirmenizi sağlayacaktır.

Kendi Planınızı Yaparak İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenmenin altın kurallarından biri planlı hareket etmektir. Nereden başladığınızı bilmeli, ne şekilde ilerlediğinize hâkim olmalısınız. Aksi halde dağınık çalışır, istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.

Dil eğitimi alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri adım adım ilerlemektir. Hiçbir şey bilmeden doğrudan konuşmaya başlamak yanlıştır. Bunun yerine önce kelime ve kelime gruplarından başlangıç yapmalısınız. Daha sonra cümlelere adım atarak paragraflarla devam etmelisiniz. Bu şekilde bir metin okuyabilir, kendiniz bir metni çevirebilirsiniz. Planlı ve programlı şekilde ilerlemek bu şekilde çok daha olumlu sonuç verir.

Doğru Eğitimi Seçerek İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan en çok tercih edilenleri kurslardır. Sınıf ortamlarında birkaç kişiden meydana gelen kurslar, öğretmenlerin dil dersleri vermesi ile eğitim sunmaktadır. Kurslarda başarı elde edilme oranı belli bir rakama ulaşmış olsa da sıfırdan başlayacak kişiler için pek de uygun değildir. Bunun temel nedeni doğru eğitimin kişiye özel olmasıdır.

Sizin açığınızı, hatalarınızı, yanlış öğrendiğiniz noktaları düzeltemeyen bir eğitim dil öğrenmenize de yardımcı olamaz. Sınıf ortamında öğretmeninizin herkesle tek tek ilgilenmesi mümkün değildir. Dolayısıyla kurslar sıfırdan başlayanlara pek de hitap etmez.

Tercih edilen İngilizce eğitim yöntemlerinden biri özel öğretmendir. Özel öğretmen kurslarla kıyaslandığında çok daha başarılı sonuçlar kazandırır. Ne var ki özel öğretmene verilen para öğrencilerin pek çoğunun gözünü korkutmaktadır.

Hem evinize gelip giden devamlı belinizi bağlayan hem de yüklü miktarda para ödediğiniz bu öğrenme tekniği pek de doğru değildir. Bunun yerine İngilizce öğrenmek için online özel öğretmen alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Online Dersler Alarak İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenebileceğiniz en başarılı yöntemlerden biri online özel derstir. Online özel ders almak, dilinizi kendi istediğiniz şartlarda geliştirmenizi sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken öncelikli iş preply.com adresine tıklamaktır. Preply.com ile kendi seçtiğiniz öğretmenden İngilizce dersi alabilirsiniz.

Sitede online özel ders veren 25.000’den fazla öğretmen bulunmaktadır. Kendiniz için en faydalı olanı seçip dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Üstelik 70.000’den fazla öğrenci tarafından tercih edilen kapsamlı, kaliteli ve profesyonel bir sitedir. Preply.com’un en önemli avantajı ise ücretidir. Siteden alacağınız özel dersler yalnızca 2 dolardan başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Neredeyse bedava olan bu dersleri evinizde, kendi odanızda bilgisayarınızın karşısında alabilirsiniz.

Preply bloğundan ilginç yazılardan seçmeler: TO HAVE fiilin sırları ve incelikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz