Ana Sayfa Bilim Teknik İŞ TAKİP PROGRAMI

İŞ TAKİP PROGRAMI

iş takip programı

Şirketlerde iş akışını denetleme, yürütme ve kurma konularında gerekli materyalleri sağlayan yazılıma iş takip programı denilmektedir. Günlük yaşantıda iş takip programlarının kullanılması hem iş araç gereçlerini etkili bir şekilde kullanabilmek hem de doğru bir yönetim sağlamak açısından gerekli görülmektedir. Bunun yanında kağıt israfının önüne geçmekte ve hata paylarını en aza indirmektedir. İş takip programı kullanarak şirketin işleyişindeki verimi artırabilirsiniz. Bu programlar iyi kullanıldığı takdirde daha karlı ve üretken bir işleyiş sağladığı için şirkete pek çok konuda avantaj sağlayacaktır.

İş Takip Programının Faydaları

 

 1. İş akışlarını belirli bir düzene oturtarak hata payını azaltır.
 2. İşlerin elektronik ortama taşınmasını sağlamakla birlikte işleri bütün bir şekilde görmenizi ve gereksiz görülen yerlerin belirlenip değiştirilmesine olanak tanımaktadır.
 3. Yapısında bulanan otomasyon sistemi ile gereksiz süreçleri azaltır. İş akışları otomatik hale getirilerek iş yerindeki elamanların asıl faaliyetlerine odaklanmalarına yardımcı olmaktadır.
 4. Çalışanların sorumluluklarını ve görevlerini yönetip, düzene sokmasına imkân tanır.
 5. Zaman aşımı sistemiyle, işlerin zamanında yapılıp yapılmadığı bilgisini paylaşır.
 6. Kâğıt israfını önlemekle birlikte yanlış yazılan evrak veya dosyaların sayısının azalmasına sebep olur. Bu sayede şirketiniz hem zamandan tasarruf etmiş hem de çevreye duyarlı bir yer haline gelmiş olur.
 7. Uyguladığınız her adım kayıt altında olduğu için işe kalınan yerden devam edilmesini sağlar.
 8. Genel görüntüdeki iş akışlarının hepsini görmeniz sağlanmaktadır. Buda işleri doğru becerideki çalışana atamanıza yardımcı olacaktır.
 9. Sisteme müdahale söz konusu değildir. Bu sayede insan hatasının oluşmasını önlemektedir. Sadece maliyet açısından değil, verimlilik açısından da önemli bir yere gelmenizi sağlamaktadır.
 10. Yazılımın güncellenmesinden ötürü sistem aktif bir şekilde çalışır.
 11. Verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasına olanak tanır.
 12. Sistemde oluşacak bir sorunu tüm çalışanlar tarafından her an her yerde ulaşabilme ve çözüm bulma olanağı tanımaktadır.
 13. Doğru bir sisteme kurulan iş takip programları raporlama ve analiz gibi özelliklerle birlikte çalışanın daha doğru kararlar vermesine yardımcı olmaktadır.
 14. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri yazılım programını seçerken sizi yarı yolda bırakmayacak bir programa yatırım yapmanız önerilmektedir. Bu programlar iyi yönetilirse şirketteki verimlilik artacaktır. Fayda sağlaması açısından programın seçimine özen gösterilmelidir.

 

İş Takip Programı Kullanım Alanları

 

Çalışan kişi sayısı fazla olan, uzak mesafede şubesi veya çalışanları olan tüm resmi veya özel pek çok kurum ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Bunlar;

l Reklam ajansları

 

l Hukuk büroları

 

l Hastaneler

 

l Fabrikalar

 

l İnşaat sektörü

 

l Bilişim sektörü

 

l Emlak şirketleri

 

l Teknik servisler

 

l Dernek ve kulüpler

 

l Emlak şirketleri

 

l Organizasyon şirketleri

 

l Sanayiciler

 

l Turizm şirketleri

 

l Pazarlama ve dağıtım şirketleri

 

l Belediyeler

 

l Muhasebeciler

 

l Sigorta acentaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz