Ana Sayfa Genel KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) MÜŞTERİNİ UZAKTAN TANI NEDİR, NASILYAPILIR?

KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) MÜŞTERİNİ UZAKTAN TANI NEDİR, NASILYAPILIR?

KYC (KnowYourCustomer) Türkçe’de “Müşterinizi Tanıyın” anlamına gelmektedir. Bir kurumun veya işletmenin müşterilerinin gerçekliğini onaylamasına ve doğrulamasına yardım eden bir süreci kapsamaktadır. KYC süreci sayesinde kurumlar veya işletmeler müşterinin kimliğinden ve adresinden emin olurlar. Müşterilerinizin kimliklerini ve adreslerini doğrulamak ve tüm işlemlerini hızlı bir şekilde halledebilmek için techsign olarak sizlere hizmet sunuyoruz. Techsign sayesinde kısa süre içinde finansal hizmet müşterisinin, finansal kurumun portalı aracılığıyla sabit mevduat, yatırım fonları ve banka hesapları gibi çeşitli araçlara yatırım yapmayı planlayan müşterilerin gerçek kimliklerini tespit edebilir. Böylece kendinizi güvence altına almış olursunuz.

KYC’ye kontrol prosedürü de diyebiliriz. Finansal hizmetler sunan finansal kuruluşları, KYC ile mevcut ve yeni müşterilerin risklerini tespit edebilir ve önleyebilirsiniz. Teknolojinin de gelişmesiyle kara para aklama, yolsuzluk, dolandırıcılık, rüşvet ve diğer yasa dışı finansal faaliyetlerde artmaya devam ediyor.  Müşterinizi tanıyın (KYC) durum tespiti kontrol listesinde yer alan ve uygulanan kontrol süreçleri, işletmenin müşteri hakkında hesap açmak için gerekli bilgilere sahip olmasını ve müşterinin risk seviyesinin belirlenmesi konusunda sizlere yardımcıolur. Tüm bu süreçler techsing sayesinde artık daha da kolay ve hızlı! Daha fazla bilgi almak ve hizmetleri detaylı incelemek için techsign.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) NEDİR?

KYC, bir müşteri hakkında detaylı bilgi edinmemizi sağlayan formların tamamına verilen isimdir. Müşteriler ile firmalar arasındaki ilişkinin daha sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesiiçin KYC sürecinin her müşteriye uygulanması gerekir.  KYC, şirketlerin yasal olarak ve yasal kuruluşlarla iş yapmalarını sağlayarak kendilerini korumalarına olanak tanır. Aynı zamanda KYC mali suçlardan zarar görebilecek kişileri koruma altına alır. KYC ile müşterinin ne derece güvenilir olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik müşteri tanıma işleminizi artık internet ortamında yapmak da mümkün. Techsign.com adresinde istenilen bilgileri ve belgeleri sisteme yükleyerek müşterinizin risk seviyesi hakkında bilgi sahibi olabilir ve kimliklerini doğrulayabilirsiniz. Çevrimiçi KYC işlemi ile zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) NASIL YAPILIR?

KYC müşterinin gerçek kimliğini tespit etmeve doğrulama sürecidir. Günümüzde birçok sektörde kullanılmaktadır. Örneğin bankalar ve finansal kurumlar kullanıcılarının gerçek kişi olduklarının ispatını sağlamak amacıyla yapar. Gerçek kişi olduğunu teyit etme işlemi bankalarda yüz yüze yapılabildiği gibi gelişen teknoloji sayesinde artık çevrimiçi olarak da sisteme istenen evrakların yüklenmesi ile de yapılabilmektedir.Çevrimiçi olarak bu işlemi yapmak techsign.com sayesinde artık daha kolay. Bu süreç esnasında kullanıcılardan kimlik kartı teyidi, yüz doğrulama işlemi ve ikametgâh bilgisi gibi evrakları sisteme yüklenmesi istenmektedir.Bu bilgiler ise kullanıcıların bilgi paylaşımının doğru olup olmadığının tespit etmek için istenmektedirler.

KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) NE İŞE YARAR?

Büyük bir işletme sahibiyseniz KYC ile müşterilerinizi daha yakından tanır ve kendinizi olası tehlikelere karşı korumuş olursunuz. Bir yatırımcı iseniz de kendinizi garanti altına almanıza yardımcı olur. Dolandırıcılık, yolsuzluk, kara para aklama gibi tehlikelere karşı kişileri, kurumları ve finansal hizmet sunan her işletmeyi risklere karşı korur. Daha fazla bilgi edinmek ve hızlı bir sonuç elde etmek için techsign.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz