Ana Sayfa Genel Microsoft’tan iMac’e Rakip

Microsoft’tan iMac’e Rakip

Windows Central’in paylaşmış olduğu habere göre Microsoft, önümüzdeki günlerde Surface taşınabilen bilgisayar serisine All in One ekleyecek.

Patent çalışmalarının hazırlanan projeler kapsamında çoktan başladığı ve 2017’de yeni SurfaceBook ve Surface Tablet modelleriyle birlikte çıkacağı bildirildi.

Geçtiğimiz ay Shubhan Chemburkar adlı Hintli bir yazılım geliştiricisi Microsoft ofisine ziyaret düzenlemiş ve bu ziyaretten fotoğraflar paylaşmıştı. Bu fotoğraflar ile birlikte Microsoft’un 2017’de çıkaracağı Surface modelleri için çalışmalar yürüttüğü basına sızdı.

O dönem All in One modeli söylentilerle geçiştirilmiş olsa bile Microsoft’un 3 farklı modelle All in One pazarına gireceği artık netlik kazandı.

Microsoft’tan 2 Farklı 4K AİO Bilgisayar

Microsoft, önümüzdeki dönemde Aio bilgisayar segmentinde 3 farklı modeli piyasaya sürecek. Bu modellerden ikisinin 4K çözünürlükle çıkacağı duyuruldu. Ayrıca modellerin 24 inç ve 27 inç ekran büyüklüğüne sahip olacakları da bildirildi.

Diğer iki modele oranla daha minimal çizgilere sahip 21 inçlik Full HD model ise serinin giriş seviyesi cihazı olarak adlandırılmakta.

Apple, 27 İnç olan İMAC’i 5K Çözünürlük ile Çıkarmıştı

Apple 21.5 inçlik Full Hd modelinin yanında 4K destekleyen bir model de çıkarmış ve 27 inçlik üst segmentteki iMac modeli ise 5K çözünürlükle piyasaya sunulmuştu.

Microsoft şu an için AİO bilgisayar kavramının gerçek başarısını elinde tutan tek firma olan Apple’ı bu tahtından indirmeye hazırlanıyor.

Surface serisi ile planlamış olduğu noktaya gelen Microsoft’un AİO modeli de tabi ki merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz