Ana Sayfa İnternet Online alışveriş %38 oranında yükseldi

Online alışveriş %38 oranında yükseldi

Kışa doğru yol aldığımız şu günlerde markalar, yazdan kalan  sezona özel  ürünler için kampanya çalışmalarını hızlandırdı. Son yaz alışverişi promosyonlarından yararlanmak  isteyenler de internetteki sitelerdeki kampanyalardan  faydalanarak , online sektörün büyümesi yönünde  önemli ölçüde katkı sağladı. Bu katkı  online alışveriş rakamlarına pozitif yönde yansıdı ve markaların reklam tıklama oranları %20 ile % 23 artış gösterdi. Markalar ise bu dönüşümden %38 oranında fayda sağladı.

 

Markaların pazarlama kampanyaları her sezon değişiklik gösterdiği gibi tüketicilerin de bu kampanyalara göre alışveriş alışkanlıkları değişmiş durumda. Bu değişim sayesindedir ki sonbahara girdiğimiz bu günlerde markalar, yaz sezonunun ürünleri için takipçilerine önemli ölçüde indirim fırsatı sundu. Peki, tüketiciler mağazaları mı? Yoksa online kanalları mı tercih etti? Açıklanan son verilere göre tüketiciler online kanalları tercih etti ve markaların reklam tıklanma oranları yüzde 20 ve yüzde 23 artış gösterdi.

“İnternet üzerinden alışverişler, markalara büyük  maddi katkı sağlıyor”

 

Eylül ayının markaların yaz indirimleri için son ay olduğunun altını çizen VH Medya A.Ş. Genel Müdürü  Yemliha Toker, bu aylarda online alışverişlerde hissedilir bir şekilde yükseliş görüldüğünü söyledi. Markalarında bu yönde internet reklamcılığına büyük ölçüde katkı yaptığının altını çizen Yemliha Toker, “Halkımız artık online alışverişlerini bir ‘click’ sesiyle yapabiliyor. Bu gelişmeler hem marka sahipleri için hem de Türk halkı için zamandan kazanımı anlamına geliyor. Dolayısıyla online kullanıcı davranışıyla ilgili veriler arttıkça ve teknolojinin değişim göstermesiyle halkın  alışveriş trendlerinin değiştiğini söylemek çok yerinde olur. Öte yandan Sanal alem, markaların hedef kitlesine ulaşmasındaki en önemli kanallardan birisi haline gelmiştir. Bu konuya çok dikkat etmek gerekiyor. Türkiye olarak online alışveriş ve teknoloji kanallarında çok yol kat etmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Dolayısıyla bu teknoloji dünyasını keşfetmiş yeni nesil firmalar, dijital ortamdaki kanallarını güçlendirmek için çok stratejik işbirliklerine imza atıyor. Çünkü artık online kanalda gücünü gösteremeyen firmaların reel alanda farkını ortaya koyması geçmişte kalan bir durum haline geldi” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz