Ana Sayfa İnternet Tencent , Facebook’a Karşı

Tencent , Facebook’a Karşı

Günümüzün popüler uygulamalarından olan mesajlaşma programı WeChat‘in sahibi Tencent, son günlerde atağa geçti. Borsa üzerinden hisse senetlerinin değeri %5 oranında yükseliş gösterdi. Çin’de bulunan şirket internet alanında Dünya devi birçok teknoloji şirketini geride bırakmış gözüküyor.

Şu anki piyasa üzerindeki toplam değeri 200 milyar dolar olduğu bilinen Tencent‘in bu yükselişi ile birçok Dünya devi teknoloji firmalarını geride bıraktı. E-ticaret,uygulama ve portal çalışmaları bulunan şirketin, şu anki asıl rakibi ise Facebook gibi gözüküyor. Facebook‘un şu anki piyasa değeri tam olarak 233 milyar dolar. Buda Tencent firmasının ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Bu değer ile Oracle,IBM ve Amazon gibi tanınmış şirketler geride bırakılmış durumda.

Şirket genel olarak toplamda %52 oranında değer kazanmış gözüküyor. Bu yükseliş trendi ve büyüme birçok piyasa araştırmacısını şaşırtmış gözüküyor. Bu büyüme hızının gerçekten bir yükseliş mi yoksa göz boyamı mı olduğu yakın zamanda ortaya çıkacağı aşikardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz