Ana Sayfa Genel Varis Nedir, Nasıl Önüne Geçilebilir

Varis Nedir, Nasıl Önüne Geçilebilir

                            Varis, birçok sebepten dolayı özellikle bacak bölgenizde meydana gelen açığa çıkmış damarlardır. Bu damarlar mavi bir renkte olup bacaklarınızın derisinin altından belirgin ve genişlemiş bir şekilde açığa çıkmaktadırlar.

Yaşanan sorun giydiğiniz kıyafetler, hareketsiz bir yaşam tarzı, uzun saatler oturmak ya da ayakta kalmak gibi sebeplerden dolayı kendisini gösterebilmektedir. Önüne geçmenin yolu da bu tip sorunları ortadan kaldırmaktır. Hareketsiz yaşam tarzı yerine hayatınıza yürüyüşü ekleyebilir, dar giysiler yerine daha bol giysiler tercih edebilirsiniz. Ağırlıklı olarak kadınlarda görülen bu hastalık için varis çorabı da tercih edebilirsiniz. Varis çorabı tercih etmek için doktorunuza danışmanızda yarar vardır.

Varis tedavisi nasıl gerçekleştirilir, zor mudur?

Varis tedavisi zor bir hastalık değildir ancak birçok hastalık gibi çeşitli çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerden birisi de ameliyattır. En klasik yöntemle varise sebep olan damarlar çıkarılır ve sorun ortadan kalkar. Ancak varis sorunun çözümü için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Varis tedavisi için; lazer yöntemi, köpük yöntemi ve buhar yöntemi kullanılarak da basit bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız varis tedavisi ile eski görüntünüze kavuşun

Herhangi bir ameliyat süreci geçirmeden varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Varisler her ne kadar basite alınsa bile tedavi edilmesi gereken ve edilmediği takdirde ortaya çıkardığı sıkıntıların arttığı bir hastalıktır. Bu yüzden tedavisinden kaçınmamanız gerekir. Sizin için en uygun ve basit tedaviyi seçebilir ve bu sorundan oldukça hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden en kolaylarından birisi de köpük yani skleroterapi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde sadece 1-2 dakika içerisinde varislerinizden kurtulmanız mümkündür.

Lazerle varis tedavisi de oldukça alternatif bir yoldur. Lazer sayasında sorun oluşturan damarlar kapatılır ve yaşadığınız sorunlardan dakikalar içerisinde kurtulabilirsiniz. Radyofrekans yöntemi ise lazer yöntemine benzemektedir ve tercih edebileceğiniz bir diğer ameliyatsız varis tedavisidir.

Varislerden kurtulmak hem varis kaynaklı yaşadığınız sıkıntılardan sizi kurtaracaktır hem de varis oluşmadan önceki görüntüye sahip olabileceksiniz. Sağlığınız için varis tedavisini ertelemeden ameliyatsız herhangi bir yöntemi tercih edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz