Ana Sayfa İnternet Web sitenizin hitini arttırmak için yapmanız gerekenler

Web sitenizin hitini arttırmak için yapmanız gerekenler

Konu başlığını elimden geldiğince kısa tutmaya çalışsam da yine normalden uzun oldu.
Başlığın geniş hali : Web sitenizin hitini arttırmak için yapılması gereken en mantıklı hamleler ve sonuçları…
Arkadaşlar, teknolojinin gelişmesine paralel olarak her gün 100lerce web sitesi açılıyor. Bu sitelerden biri de belki sizin sitenizdir. Sitenizin diğerlerinden farklı bir kefeye konulması için yapmanı gereken çeşitli hamleler vardır. Tasarım, SEO,içerik bunların başında gelir.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki sitenize bir kez giren ziyaretçide güzel bir izlenim bırakmalısınız ki gelecek günlerde sitenizi hatırlayıp tekrar girsin… Bunun için tasarımın güzel olması ön şarttır elbette… Tasarımda dikkat etmeniz gerekenler yazı boyutu, yazı tipi, grafikler, reklam yerleşimleri ve henüz aklıma gelmeyen birkaç ayrıntı…
Bunları yaptıktan sonra, içeri işine soyunmalısınız ki bu da sitenize giren ziyaretçilerin güzel bir içerikle karşılanması ve siteye bağlı kalmasında önemli bir diğer etkendir.
Üçüncü önemli özellik ise, SEO’dur. SEO ‘ hakkında detaylı bilgiyi SEO adlı bölümümüzde zaten vermiştik…
Arama motoru optimizasyonu yapınca, sizenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması sağlanacaktır ve her geçen gün sitenizin ziyaretçi sayısı artacaktır.

seo
No Follow nedir?
Öncelikle belirtmeliyiz ki No Follow sitenizi korumak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Yıllardır büyük websitelerin sahiplerinin sorununa çözüm bulmak maksadı ile google tarafından uygulanmaya başlanan, ardından diğer arama motorlarının da destek verdiği güzel bir uygulamadır.
No follow hangi olayların neticesinde doğmuştur?
No follow, sitenize giren ziyaretçilerin size sormadan kendi sitesine link vermesi sonucunda doğmuştur. Binlerce üyesi olan bir forumu düşündüğümüzde, bütün üyeleri tek tek incelememiz pek de kolay olmayacaktır.
İşte bu bağlamda google mühendisleri nofollow link olayını ortaya çıkardı.
<a href=”http://www.teknoplato.com” rel=”nofollow”>teknoloji sitesi</a>
İstenmeyen kişiler istenmeyen linklerini;
<a href=”http://www.teknoplato.com”></a>
gibi eklese de siteniz onu üstteki kırmızı şekilde algılayacaktır.
Böylece sitenizden gereksiz link çıkışları engellenmiş olacaktır ve sitenizin üzerinden kimse sizin rızanız olmadan kazanç sağlayamayacaktır.
sorunuz olursa yorum kısmını kullanabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz