Buzzsumo

buzzsumo uygulması

Unutmayın ki siteniz ya da bloğunuz içerisinde paylaşacağınız yazılar sıradan olmamalı, noktasından virgülüne kadar eğitici, ilgi çekici ve imla kurallarına uygun olmalıdır.
Tam da burada müşterilerinizin ne okuduğunu öğrenebilmek için Buzzsumo’ya ihtiyaç duyarsınız. Uygulama sayesinde potansiyel müşterileriniz hangi başlıklarla ilgilenir ve ne okurlar kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Yapmanız gereken sadece site adresini ziyaret etmek ve çıkan ekrana sitenizin anahtar kelimesini yazmak. Ayrıca karşılaştırma yapabilmek için sizin ve rakiplerinizin sitelerini de aratabilirsiniz.
Buzzsumo karşınıza sayfalarca aramanız ile en çok ilgili olan makaleleri çıkartır, böylelikle ne hakkında ve nasıl yazmanız gerektiğini hataya yer vermeden öğrenirsiniz. SEO çalışmaları için de inanılmaz derecede faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

MailChimp

mailchimp uygulaması

Makale ve içerik girdikten sonra oturup beklemeniz maalesef müşteriyi size getirmeyecektir.
Sıradaki adım içeriğinizin e-posta marketing çalışmaları ile tanıtımını yapmak.
Bunun en kolay ve ucuz yolu da tüm dünyada 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Mailchimp’i kullanmaktır. Başlangıç için tabi ki para ödemenize gerek yok. Sadece ücretsiz olarak üye olun. Ardından firma 2.000’e kadar mail listesi oluşturma ve aylık 12.000’e kadar mail gönderme hakkı verecektir. Ki yeni girişimler için oldukça fazla bile sayılabilir. Eğer ihtiyacınız ayda 12.000 mailden fazla ise küçük miktarlar ile bu rakamı arttırabilirsiniz.
Fakat tek problem, mailinizin en altında ufak bir Mailchimp logosu çıkar. Her ne kadar çok büyük olmasa da (çünkü çok şirin bir logoları var), aylık 10 dolar karşılığında reklamı silebilirsiniz.

Buffer

buffer nedir

Potansiyel müşterilerinize sitenizin ve eğitici içeriklerinizin tanıtımını yaparken, aynı zamanda tüm bu içerikleri sosyal medya üzerinde de paylaşmanız gerekmektedir.
Buffer ise tüm gönderilerinizi aynı anda ve son derece kolay bir şekilde tüm sosyal medyalara iletebilmenin en güzel yoludur. Kullanışlı ve temiz ara yüzü ise gün geçtikçe popülaritesini arttırmakta. Ayrıca Buffer diğer sitelerin en çok paylaşılan gönderilerini de size bildirmekte. Böylelikle fazla içerik paylaşımı yapamadığınız zamanlarda onları paylaşarak kullanıcıların ilgisini kaybetmezsiniz. Ücretsiz olarak 4 adet sosyal hesabı ekleyebilir ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

ClickMeeting

clickmeeting nedir

Eğer herhangi bir alanda freelance çalışan ya da hizmet sağlayıcısı iseniz, veli nimetiniz olan müşterileriniz ile iletişiminizi sıkı tutmanız gerekmekte. Yani bu uygulama ile tüm dünyadan müşterilere ulaşma ve görüntülü olarak konuşma şansına sahipsiniz.
ClickMeeting sayesinde 25 kişiye kadar iş odaları oluşturabilir ve sesli ya da görüntülü konferanslar gerçekleştirebilirsiniz. İngilizce’nizin olmaması sizi endişelendirmesin. Uluslararası pazara açılmak isteyen girişimciler için ücretsiz anlık çeviri hizmetleri bulunmakta.
Ayrıca yan ürün olarak sundukları ClickWebinar ile de 1000 kişiye kadar oluşan gruplara online konferanslar verebilir ya da sunum yapabilirsiniz.

oDesk

odesk nedir

Kesinlikle bilmeniz gereken bir şey var ki işinizin tüm zorlukları ile kendi kendinize baş etmeniz mümkün değil. O halde logo oluşturmak, web sitesi tasarlamak, makale yazmak ya da reklam banner’ları oluşturarak uzun günler harcamak yerine bir freelancer işe almak. Saatlik ücret karşılığında çalışan bu dijital uzmanlar her işinizi kısa saatler içerisinde ve düşük fiyatlara halledeceklerdir.

Xoom

xoom nedir

İşiniz için kullanmanız gereken en iyi ödeme sistemlerinden birisidir ve Paypal’dan çok daha kârlı olduğu kesindir. Çünkü komisyon oranlarını son derece yüksek olan yüzdelik dilimler ile belirlemez, yani kullanıcılarından çok düşük sabit bir ücret alır.
7/24 müşteri desteği ve hızlı para transferi ile Xoom en kolay transfer aracınız haline gelecektir.