Ana Sayfa Android Twitter’a Tarayıcı Özelliği Geliyor

Twitter’a Tarayıcı Özelliği Geliyor

Sosyal ağların her ne kadar ayrışan yönleri olsa da gün geçtikçe birbirlerine benzerliklerini ve aralarındaki farklı özelliklerin kopyalandığını gördüğümüzü bir çok kez dile getirmiştik. Bu tezimize son olarak Twitter’da dahil oluyor. Aynı Facebook uygulamasında olduğu gibi Twitter uygulamasına da tarayıcı özelliği gelecek.

İlk olarak Facebook’un başlattığı bu özellik kullanıcıların paylaşılan bağlantıları daha güvenli gezmesi ve uygulamadan çıkmadan bağlantıya yönlenmesini sağlamaktaydı. Örneğin haber, resim ve diğer konularda yapılan bağlantı paylaşımlarını görüntülemek isteyen kullanıcılar eskiden bu bağlantılara tıkladığında direkt olarak bağlantıya uygulama dışından ulaşmaktaydı. Bu durum olası güvenliği ihlal eden olası bir tehlikenin habercisiydi.  Daha güvenli bir deneyim sunmak isteyen Facebook böyle bir gelişim göstererek yaptığı güncelleme ile Facebook Uygulaması’nda tarayıcı özelliğini aktif etmişti. Twitter kullanıcıları da Facebook kullanıcıları gibi Twitlerde yer alan bağlantılara ulaşmak istediklerinde gelecek yeni güncelleme ile uygulama üzerinden erişebilecek.

Gelecek güncellemenin duyurusu ve yayınlanan beta görsel ise kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Bazı kullanıcılar bu özelliğin zaten var olduğunu iddia ederken diğer kullanıcılar bu durumu inkar etmekte. Özelliğin var olduğunu savunan kullanıcıların geneli baktığımızda iPhone kullanıcıları olduğu dikkatten kaçmamakta. Bu duyuru hiç Android kullanmayan iOS kullanıcısı tarafından dalga konusu olsa da yapılacak yeniliğin tam olarak neleri kapsadığını tam olarak göremeden bu tartışmaya girmek istemiyoruz.

twit güncel

Güncelleme için en çok sevinen tarafın ise GSM şirketleri tarafından sunulan ücretsiz Twitter paketi kullanıcıları olduğu aşikar. İnternet paketi olmayıp sadece Twitter paketi olan kullanıcılar bağlantılara erişmek istediklerinde internet ücretine tabi tutulmalarından dolayı biraz yetim gibi kalmaktaydı. Her ne olursa olsun, güncelleme ne getirirse getirsin güvenlik kadar saldırının da geliştiği bu dönemde siz yine de her bağlantıya tıklamamalısınız. Çünkü uygulama size tüm bağlantıların güvenli olup olmaması konusunda bir garanti verememektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz