Ana Sayfa İnternet ABD Sony Hack ardından Kuzey Kore Karşı Yeni Yaptırımları Açıkladı

ABD Sony Hack ardından Kuzey Kore Karşı Yeni Yaptırımları Açıkladı

kim-jong-un-the-interview
Başkan Obama göre, Kuzey Kore’ye karşı yeni yaptırımlar onaylayan bir başkanlık emri imzaladı ABD Hazine Bakanlığı bir basın açıklaması .

yaptırımlar, Sony Resimlerde Eğlence son kesmek için bir yanıt olarak tarif edilmektedir. Sony piyasaya eğer hackerlar da şiddet tehdidi Röportaj , Kuzey Kore lideri Kim Jong-un suikast girişiminde etrafında dönen bir komedi. (Sony sonunda art-house sinemalarda film ve piyasaya  on-demand hizmeti ve videoyu .)

“Bugünün eylemleri onun yıkıcı ve istikrar bozucu davranış için Kuzey Kore sorumlu tutmak için taahhüdümüz tarafından tahrik edilir,” Hazine Bakanı Jacob Lew J. açıklamasında. “FBI, Sony Pictures Entertainment karşı siber-saldırı içine soruşturma devam bile, bu adımları biz ABD işletmeler ve vatandaşların savunmak için araçlar geniş bir dizi istihdam sağlayacak ve bizim değerlerimizi zayıflatmak ya da ulusal tehdit girişimlerine yanıt vermek için altını Amerika Birleşik Devletleri güvenliği. ”

Yeni yaptırımlar (birincil istihbarat ajansı dahil) üç Kuzey Kore ajansları ve ABD finans sistemi ile çekici engellenecektir 10 hükümet yetkilileri, hedef.

FBI etti söz konusu  ülkenin hükümet bunu yalanladı ama Kuzey Kore hükümeti, saldırıdan sorumlu olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz