Ana Sayfa Teknoloji YARI IŞIK, YARI-MADDE, YENI KUANTUM PARÇACIKLAR

YARI IŞIK, YARI-MADDE, YENI KUANTUM PARÇACIKLAR


Işığın kuantum özelliklerine göre ve madde bilgisayar ve iletişim teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik Beklentiler Vinod Menon başkanlığında New York’ta fizik City College çalışmaya, ileriye sayesinde büyük bir adım atmış olabilir.

Profesör Menon ve ekibi yaptığı öncü çalışmasında benzer bir grafen düzenlenmiş molibden ve kükürt atomlarının iki boyutlu katmana, oluşan, ince yarı iletkenler (bir kağıdın bir milyonda kalınlığı) yarım-ışık, yarı-atomik madde parçacıklarını tespit etmek mümkün. Bu yapı içinde sıkışıp ışığında, iki boyutlu bir malzemenin, sıkılmış ve bileşik kuantum parçacıklar tespit edilmiştir.

“Bu atılım temel olması yanı sıra, hem ışık yarar ve önemli cihazlar yaratma olasılığını açılır,” – Menon diyor.

Örneğin, aklında ışık ve maddenin en almak mantıklı köprüler ve sinyal işlemcileri oluşturulmasını sahiptir. keşif, aynı zamanda pratik kuantum bilgisayar platformları gelişimine katkıda bulunur.

Dirk Englund, araştırma odağı yarı iletken ve optik sistemlere dayalı kuantum teknolojileri alanında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde profesör, çalışma City College ağırlıyor.

ilginç ve heyecan verici bir çalışma Vinod ve ekibi bu iletişimin bu güçlü moduna almak için ne kadar kolay olduğunu. Onlar ikna edici molibden disülfit bir tek tabaka içinde oldukça standart bir dielektrik kavite exciton-Polaritonlar birleştirerek çok güçlü bir kuvvet jartiyer ile güçlü kavrama rejimi alabilirsiniz göstermiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz