Ana Sayfa İncelemeler Alcatel 6045 One Touch İncelemesi

Alcatel 6045 One Touch İncelemesi

Akıllı saat piyasasına One Touch Watch ile giriş yapan Alcatel, teknoloji üzerindeki etkinliğini bununla sınırlandırmayıp daha önce de ürettiği fakat istediği başarıyı yakalayamadığı akıllı telefon piyasasında yeniden şansını denemek üzere 6045 One Touch’ı üretti.

Orta segment yani orta seviye bir telefon olan Alcatel 6045 One Touch, özellik olarak ilk bakışta performans bakımından çok kaliteli bir telefon olarak görünse de teknolojik aygıtlarda önemli olanın yüksek rakam değil kaliteli ürün olduğu bilinen bir gerçektir. Daha önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız üzere telefon ve tablet gibi cihazların performanslarını ölçen bir sistemin varlığından bahsetmiştik. Alcatel’in bu telefonun özellikleri ise GFXBench testi sonucunda internete sızdı.

Bu teste göre telefon 1.5 Ghz işlemci hızında olacak. İşlemci olarak ise Snapdragon 610 tercih edilmiş. Güçlü olarak lanse edilen bu işlemciyi Alcatel 1920 x 1080 piksel bir ekran ile desteklemekte. Bu da kullanıcılara Full HD bir görüntü sunmakta. Android Lollipop ile karşımıza çıkacak olan bu cihazda 2 GB Ram yer almaktadır. Grafik işlemcisi olarak ise Adreno 405 kullanılmakta. Test sonuçları için tam anlamıyla doğru diyemeyiz bunun başlıca nedeni ise cihazın test sonuçlarına göre 13.7 inç olduğu. Bu konuda bir hata ile karşılaştığımızdan dolayı diğer bilgilerin doğruluğuna kesin gözle bakamıyoruz ne yazık ki.

alcatel

Kamera konusuna gelirsek, selfie kamerası olarak bilinen ön kamera 7 MP arka kamera ise 12 MP. Depolama olarak biraz kısır kalan telefonda 8 GB depolama alanı mevcut. Bu konuda umarız Alcatel MicroSD desteğni kısır tutmaz. Fiyat konusunda henüz kesin bir şey söyleyememekteyiz fakat 1 Mart’ta görücüye çıkacak telefonun ülke pazarına girişine ise kesin gözle bakılmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz