Ana Sayfa İncelemeler Alienware 17 Dizüstü Bilgisayar

Alienware 17 Dizüstü Bilgisayar

Alienware 17 oyuncular için tasarlanmış gelişmiş yapısı ile dikkat çeken bir dizüstü bilgisayar. Magnezyum alaşımlı çerçeve ve alüminyum malzemeler ile desteklenmiş görünümü oldukça şık duruyor. Alienware 17 Dell’in iş ortaklarından temin edilebiliyor.

Alienware 17 Dizüstü Bilgisayarı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN AĞIRLIĞI 4 KİLO

Alienware 17’nin ağırlığı 4 kilo. Bir de bu ağırlığa adaptörü eklediğimizde dizüstünü taşımak bir hayli zahmetli oluyor. Dizüstü sırtımdan başlayıp, kasanın altın ve içine kadar farlı noktaları aydınlatılmış durumda. Üstelik renkleri istediğimiz gibi seçebiliyoruz. Alienware 17’nin ekran boyutu 17 inç. Full HD ekran mat malzeme ile kaplandığı için yansıma yapmıyor. Ekranın altında bulunan klavye ve toucpad ise gayet kullanışlı. Üstelik toucpad istediğimiz renkle ışıklandırmak mümkün. Alienware 17’nin işletim sistemi ise Windows 8.1.Bilgisayar Intel’in en güçlü işlemcilerinden olan Core İ7-4910MQ bulunuyor. Grafik işlemcisi ise 8GBlık NVIDIA GeForce GTX880M.4 çekirdekli işlemci 2.90 Ghz tavan ve 3.4 Ghz hızında çalışıyor.32 GB RAM kullanan dizüstü bilgisayar,1 TBlık sabit diske sahip.

PİL ÖMRÜ ÇOK İDDİALI

Piyasada oyun odaklı pek çok modelin pil ömürleri epey uzun. Ancak Alienware 17’nin pil ömrü 2 saat 50 dakikalık süresi ile diğer modellere nazaran iddialı olduğunu gösteriyor. Alienware 17 neden alınmalı? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Öncelikle üstün donanımsal özellikler. Sağlam ve göz alıcı çerçeve, Full HD ve yansımasız ekran ve üstün ses kalitesi. Alienware 17’nin fiyatı dizüstünün en büyük dezavantajı. Zira bu yüksek performanslı cihaza sahip olmak için 4 bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz