Ana Sayfa Otomobil En İyi 5 Sedan Otomobilin Karşılaştırılması

En İyi 5 Sedan Otomobilin Karşılaştırılması

Orta sınıf sedanlardan, Kia Optima, Peugeot 508,Opel İnsignia, Skoda Subep ve WW Passat karşılaştırmasında acaba en iyi sedan hangisi oldu?

KİA OPTİMA’NIN FREN MESAFESİ ÇOK FAZLA

Kia Optima

5.sırada Kia Optima yer alıyor. Arka koltukların gayet ferah olduğu Kia Optima’nın bagaj hacmi 505 litre. Bu yönden oldukça bonkör. Kısa vites oranları sayesinde sollamalar rahat. Ancak direksiyon hissiz ve süspansiyonun çok dengeli olduğu söylenemez. Fren mesafesi ise 40km/sn bu değer araç için oldukça kötü. Kia Optima maksimum hızı 202 km/s.Hoş tasarımı ve 7 yıllık garanti süresi Optima’nın olumlu özellikleri.

Peugeot 508

4.sırada ise Peugeot 508 yer alıyor.150HP lik dizel motor sessiz ve hızlı çalışıyor. Sert zeminlerde süspansiyon sert. Araçtan sportif beceriler bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Zira hem direksiyondan alınan geri bildirimler zayıf hem de virajlarda erken önden kaymaya başlıyor. İç mekân temiz ve işçilik gayet başarılı.5 yıllık garanti süresi de aracın önemli artılarından. Peugeot 508’in bagaj hacmi 515 litre. Aracın maksimum hızı 210 km/s. Peugeot 508’in yakıt tüketimi 10 kmde 5.8 litre.

OPEL İNSİGNİA’NIN YAKIT TÜKETİMİNE DİKKAT

Opel İnsignia

3.sırada ise Opel İnsignia geliyor. Konfor açısından oldukça başarılı. Orto konsol derli toplu olmasına rağmen kontroller karışık. Dar olan arka cam geri görüşü kısıtlıyor.140HP lik motor üst devirlerde gürültülü çalışıyor. Opel İnsignia’nın yakıt tüketimi 4.8 litre. Maksimum hızı 205km/s.Aracın bagaj hacmi 520 litre.

Skoda Suberb

2.sırada ise Skoda Suberp, çok geniş bir iç mekâna sahip.140HP lik motor büyük otomobili taşımada zorlanmıyor. Skoda Suberb’in yakıt tüketimi 100kmde 5,3 litre. Monitör biraz alçakta kalırken süspansiyon vuruntulu. Skoda Suberb’in maksimum hızı 212 km/s.Aracın bagaj hacmi ise 595 litre.

SEDANLARIN EN İYİSİ VOLKSWAGEN PASSAT

2015 passat

1.sırada ise Volkswagen Passat yer alıyor. İç mekândaki genişlik, şanzıman kullanımındaki rahatlık, geniş arka cam sayesinde etkili bir görüş ile Volkswagen Passat diğer sedanları geride bırakıyor. Modern asistan sistemlerinin kullanıldığı multimedya, konforlu koltuklar ve rahat direksiyon aracın diğer özellikleri. 36 m fren mesafesi,5,1 litrelik yakıt tüketimi ile Volkswagen Passat oldukça iddialı. Aracın sıkıntı yaratan yanı ise yüksek fiyatı.

Umarız istediğiniz aracı hemde en iyisine sahip olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz