Ana Sayfa Apple Mac Apple iPad Air Tablet İncelemesi

Apple iPad Air Tablet İncelemesi

Basitteknik.com sitemizin yapmış olduğu Apple firmasına ait, Apple iPad Air tablet incelememizi sizler için yayınlıyoruz.

Teknoloji dünyasının en beğenilen teknoloji ürünlerinden bir tanesi tabletler her yıl bizleri karşılamakta ve son 2 yılın en beğenilen ürünlerden bir tanesi olmuştur. Gerek Apple teknolojileri gerek diğer teknolojiler başarısını kazanmış ve daha fazla kullanıcı tarafından beğeni kazanmıştır.

ipad-air

Apple tarafından üretilen tabletler ise kısa süre içerisinde başarılı olmuş ancak daha sonradan pek fazla düşüş yaşasa da toparlanmıştır. Akıllı telefonlar her ne kadar yer almış olsa da başarılı bazı tabletler en çok tercih edilen tabletlerde bir tanesi olmaktadır.

Tabletler son yılların en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi olmasına karşın başarılı olmuş ancak Apple iPad Air modelleri en çok satan modellerden bir tanesi olmuştur. O halde bizlerde tablet incelemesini yapmadan kısa maddeler halinde genel olarak tabletlerde neler yapılıp neler yapılmaz sizler için açıklayalım.

Yapılamayacaklar’dan başlamaya ne dersiniz?

Web tabanlı oyunlar asla ama asla flaş player olsa bile oynanamaz, daha doğrusu rahat oynanamaz.

Bilgisayar gibi hızlı yazı yazılamaz.

Bilgisayar kadar performanslı olamaz.

Bilgisayarlarda olduğu gibi hızlı aç kapat yapılmaz hareketlilik açısından daha kolay taşınabilir.

Oyun oynarken Google Play Store üzerinden oyun indirmek veya App Store üzerinden oyun indirmek şarttır.

Hızlı resim düzenlenemez.

Resim yapılamaz.

Kasmalar çok daha fazla yaşanır.

Donmalar bilgisayara göre daha fazla olur.

Bunların dışında sayacaklarımız her tablet ile ilgili değildir, ancak Android tabletlere göre düzenlenen bu kasma ve donmalar Apple iPad Air modellerinde asla ama asla olmamaktadır, bunun nedeni ise iOS ve Apple kalitesidir. Gelin o halde yapılacaklara.

ipad-air-2

Şimdi sıra yapılabilecekler peki ama ne yapılabilir?

Daha rahat taşıma.

Daha uzun şarj süresi.

Daha hızlı deşarj olma.

Başarılı ekran performansı.

Taşınabilirlik.

Daha fazla müzik dinleme.

Daha fazla galeri.

Daha geliştirilmiş donanımlar.

Yazılımsal geliştirmelerin sürekli olarak devam etmesi.

Bunlar dışında daha bir çok yeni özellik var ancak inceleme listesini bunlarla doldurmak istemediğimizden dolayı biz derhal incelemeye geçelim.

En merak edilen soru, kamerası iyi çeker mi?

Aslında bir tablet kamerasından beklenen her zaman en düşük ve en performanslı çekimdir, Apple iPad Air modellerinde ise Apple kalitesini çok daha fazla konuşturmuş ve ele alınan kamera çok daha fazla başarı sağlamıştır. 1.2 MP ön kameraya sahip olan ve Facetime ile beraber 5 MP arka kameraya sahip olan bu tablet modeli kamera açısından en iyi tablet modelidir. Apple iPad Air modellerinde kamera her an net çekim yapabilir, 120 fps kare saniye hızında 720p videolar çekebilirsiniz. Ön kamera da ise video çekimi daha düşük olmasına rağmen başarılı olarak videolarınızı kayıt edebilirsiniz.

RAM yeterli mi?

1GB RAM ile beraber kullanıcılara sunulan akıllı tablet modelleri başarısını her daim Apple öncüsü sayesinde kanıtlamış aslında 4GB RAM ile beraber daha fazla şarj ve daha fazla enerji harcanacağını Apple iPad Air ile beraber kanıtlamıştır. Apple iPad Air modellerinde her istediğinizi her an yapan bir sistem mevcut olmakta olup en ufak bir kasma yaşanmamaktadır. Tanıtım reklamlarının gerçek olup olmadığı sürekli olarak sorulmaktadır peki ama tablet tanıtım reklamlarında gösterildiği kadar hızlı mı? Eğer Apple iPad Air modellerinden bahsediyorsanız gerçek ve kanıtlanmıştır, hız olarak başarılı olan tablet modellerinin hızlı olmasının sebebi Linux tabanından değil Apple tabanından gelmektedir.

 

İşlemcisi nasıl? Oyunlar kasıyor mu? 

”64 bit mimariye sahip güçlü ve enerji açısından verimli A7 çip her şeyi inanılmaz derecede hızlandırır; ama yine de 10 saatlik pil ömrü sunar.2”

Adıyla beraber sunulan tablet modeli A7 çip ile beraber sizlere her istediğiniz oyunu oynatır, bizim her zaman yaptığımız incelemelerde kullandığımız oyunlardan bir tanesi olan Real Racing oyunları en yüksek ayarlarda herhangi bir kasma olmadan rahatlıkla oynanmıştır. GTA oyunlarında ise herhangi bir kasma ve donma olmadan rahatlıkla oynandığından diğer tüm oyunları rahat bir şekilde güncellemeleri tam yaparak her saat oynayabilirsiniz.

Şarj yeterli mi? Apple şarjı çabuk bitiyor diyorlar.

O eskidendi… Apple yeni akıllı telefonlarında eğer parayı fazla verirseniz Android’lere göre daha uzun şarj sunuyor, Apple iPad Air tabletinde işlemcinin çok iyi kullanılması sayesinde 10 saat boyunca tablette her istediğinizi rahatlık içerisinde yaparak sokakta gün boyunca yanınızda taşıyabilirsiniz. Apple iPad Air ile beraber şarj sıkıntısını asla yaşamayacağınız kesin olurken film izlemek bile sizlere en az 9 saat şarj süresi sunacaktır ki bu tabletle beraber en az 6 film hatta kısa olursa FULL HD 8 film izleyebilir ve izleyebilirsiniz.

Ekran nasıl? 

Ekran 9.7 inç büyük Retina FULL HD performans açısından en iyisini sunmaktadır, taşınabilirlik olarak da oldukça hafif olan 472 gram ağırlığında tableti taşıması hafif ve kolaydır. Ancak eğer bir kılıf kullanmaz ve sürekli darbe karşısında bırakırsanız Apple iPad Air bir süre sonra narin yapısından dolayı çizilebilir, en iyisi Spigen marka kılıflardan almak ve Apple iPad Air Apple markalı kılıflardan kullanmaktır.

iOS 8 işletim sisteminin gücünü ellerinizde hissedebilirsiniz.

Apple iPad Air ile beraber ellerinizde dünyanın en iyi tabletini taşıdığınızı ve tuttuğunuzu biliyormuydunuz? Eğer bilmiyorsanız şimdi öğrendiniz, belki sizlere hafif bir tablet gelebilir ancak kanıtlanmış olarak en iyi seçilen Apple iPad Air modelleridir, bir üst model ise Apple iPad Air 2 modelleridir ki onlar en iyisidir, en kısa zamanda incelemesini yapacağımız tablet modelleri arasında  Apple iPad Air 2 modelleri de bulunmaktadır.

Apple App Store üzerinden 500.000 ve üzeri uygulama.

Apple iPad Air ile beraber 500.000 üzerinden bir uygulamaya sahip olacaksınız, Apple iPad Air ile beraber App Store kullanılabilir olacak ve sizlere çok daha yeni ve daha başarılı özellikler sunacaktır. Bu özellikler neler? Sorusuna ise aldığınız zaman kendiniz daha iyi bir performans hissetmeniz için anlatmak pek fazla doğru olmaz. Eğer alırsanız ve aldığınızda hala merak ettikleriniz olursa bizlerle buradan her daim iletişime geçebilir ve istediğiniz bizim anlatamadığımız bazı özellikler veya Apple ürünlerine göre değişiklik gösteren bazı özellikler olabilir. Apple iPad Air modelleri hakkında diğer bilgiler için apple.com adlı internet sitesini ziyaret edebilir ve tableti satın alabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz