Ana Sayfa Genel Apple iPad Air 2 İncelemesi

Apple iPad Air 2 İncelemesi

Basitteknik.com sitemizin yapmış olduğu Apple firmasına ait, Apple iPad Air 2 tablet incelememizi sizler için yayınlıyoruz.

ipad-air-2

Apple iPad Air 2 tabletlerinde her zaman olduğu gibi başarılı bir tasarım bizleri karşılıyor, ancak bu tasarım hemen bitecek veya hemen anlat geç denecek kadar basit bir tasarım değil, Apple iPad Air 2 modellerinin başarılı bir geçmiş sırları da yok değil, Apple ilk tablet üreticilerinden bir tanesi olsa bile şirketin en başarılı tutan tabletlerinden bir tanesi iPad 2 akıllı tabletleri olmuştur. Apple iPad Air 2 ile beraber başarılı bir kullanıcı sayısına sahip olan şirket Apple bu başarısını günlerce hatta aylarca yıllarca sürdürmüş ürettiği tabletler ile beraber servetine servet eklemeye devam etmiştir. Her neyse biz tekrar Apple iPad Air 2 incelemesini madde madde yapmaya devam edelim.

Tasarım ve Çizimler.

Apple iPad Air 2 tablet modellerinde tasarım açısından en iyi tasarım sizleri karşılayacak diyebiliriz. Akıllı telefonlarda olan başarısını Apple iPad Air 2 modellerinde de konuşturan Apple sadece bir arka kapağın üzerinde CE ve iPad yazısına yer vermiş. Bunlar dışında tam üst orta tarafından biraz daha üst kısımda bir adet büyük Apple logosu yani elma logosu kamera gibi donanımsal yerler yer alıyor. Apple iPad Air 2 modellerinde arka tarafta bulunanan Apple simgesi her ne kadar çizilmez bir simge olsa bile ne olur ne olmaz çizilmemesi için bir adet kılıf ile beraber kullanmanız önerilir. Apple iPad Air 2 modellerinde kılıf kullanmak için Apple.com adlı internet sitesinden Apple iPad Air 2 tabletleri için Apple.com resmi internet sitesi ve resmi satış sitesi üzerinden kılıf satın alabilirsiniz.

Kamera ve Facetime.

Apple iPad Air 2 kamerası ile beraber çektiğimiz bir kaç selfie ve arka kamera fotoğrafından hemen sonra kamerasının en iyi tablet kamerası olduğunu kesin olarak anladık, Apple iPad Air 2 modellerinde sizlere sunulan hem arka hem ön kamera çok daha fazla başarılı.

Apple iPad Air 2 modellerinde sizlere sunulan ücretsiz görüntülü görüşme yapmak için Facetime ile beraber çok daha fazla arkadaşlarınız, kardeşleriniz veya tüm kankalarınız ile ücretsiz olarak görüşmeler yapabilirsiniz. Apple iPad Air 2 Facetime yapmak için iki farklı model ile sunulmaktadır ve Wifi modellerinde bazılarında Facetime yapılamayacak kadar özellik kısıtlaması yapılmıştır. Bundan dolayı almadan önce ya sormalı yada Apple tarafından kendiniz satın alarak başarılı bir görüntülü görüşme ücretsiz yapabilirsiniz Apple iPad Air 2 alarak daha fazla konuşma yapabilirsiniz.

ipad-air-2-2

RAM ve İşlemci.

 

Her zaman olduğu gibi Apple daha az RAM ile daha fazla işlemci adımından devam ediyor, 1.5 GB RAM ile beraber kullanıcılara sunulan Apple iPad Air 2 modelleri A8 M8 yardımcı işlemcileri ile beraber çok daha fazla başarılı çalışmaya devam ederken şirketin tabletlerinde herhangi bir oyunda kasma veya donma, takılma gibi sorunlar asla ama asla bulunmuyor. Apple iPad Air 2 ile beraber istediğiniz oyunları oynayabilir ve istediğiniz oyunları yarıda bırakıp diğer oyunlarınızı kasmadan, takılmadan, donmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz Apple iPad Air 2 ile beraber başarılı oyunların yanı sıra yeni gelecek olan özellik ve güncellemeler ile beraber multitasking özelliğine sahip olacak ve aynı ekran ile beraber diğer oyunlarınızı ve uygulamalarınızı çalıştırabileceksiniz, ancak bunu sadece iOS 9 ile beraber yapabileceksiniz.

iOS 

Apple iPad Air 2 modellerinde iOS 9 işletim sistemini kullanmaya daha süre var ancak iOS işletim sisteminin en iyi ve en başarılı çalışan güncellemesi iOS 8 kullanıcılarına Apple iPad Air 2 modellerinde başarılı yeni özellikler sunuyor, Apple iPad Air 2 ile beraber tablet herhangi bir yazılımsal eksikliğe sahip olmuyor ve herhangi bir sorun yaşamıyor.

Ekran.

Apple iPad Air 2 modellerinde ekran kalitesi çok başarılı diyebilirim, ben tableti elime aldığımda FULL HD bir tabletten bu kadar canlı bir ekran beklemezdim açıkcası, ancak Apple iPad Air 2 modellerini elime alır almaz o canlı ekran parlaklığını hissettim ve bu kadar canlı ekranın hiçbir tablet modelinde olmayacağının açıklamasını yapabilecek kadar kullandım. Apple iPad Air 2 ile beraber yeni bir canlılık katan şirketlerden bir tanesi olan Apple bu tabletlerinde herhangi bir fazlalık ekrana yer vermek yerine daha canlı renkler ile beraber Apple iPad Air 2 modellerinde Retina ekran kullanmış. Retina ekran sayesinde tablet çok canlı bir görünüm ile beraber çok daha fazla başarılı olmuş durumda.

Pil Süresi.

Apple iPad Air 2 modellerinde her zaman olduğu gibi pil sorusunu sormadan sizlere özel olarak yaptığımız testler sonucunda ne kadar şarj süresi olduğunu da açıklayalım. Apple iPad Air 2 modellerinde sizlere başarılı bir pil sunan Apple sunduğu pil ile beraber 10 saat kullanım ömrü sunuyor. 10 saat boyunca ister HD film, ister müzik, ister oyun oynayın her şey Apple iPad Air 2 modellerinde sizlere başarılı olarak sunuluyor.

Kapanış.

Apple iPad Air 2 ile beraber neler yapıp yapmayacaklarınızı öğrenmek için internet üzerinden arama yapmak yetmez. En azından eviniz İstanbul’da değilse bile herhangi bir teknoloji mağazasına giderek örneğin Teknosa sizlere bir adet Apple iPad Air 2 test için tablet vermelerini isteyin ve Teknosa yardımcısının sizleri götürdüğü bar üzerinde akıllı telefonların yanında Apple iPad Air 2 test edin. Apple iPad Air 2 test sırasında istediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz, herhangi bir soru sormak için çekinmenize de gerek yok, 30 dakika boyunca test etmek normal bir süre ancak çok daha uzun süreler test edecekseniz aynı mağazada değilde alacak olduğunuz mağaza üzerinden test etmeniz daha karlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz