Ana Sayfa Teknoloji Apple’dan Akıllı Ev Cihazları

Apple’dan Akıllı Ev Cihazları

Apple teknoloji dünyasını şekillendiren Dünya’nın önde gelen firmalarından. Bu bağlamda evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış yeni dijital ürünler Apple tarafından 2 Haziran 2015 tarihinde satışa sunuldu. Satışa sunulan ürünler İpad,İphone ve Apple Watch ( akıllı saat) ile uzaktan kontrol edilebilen ürünler. Şimdi bu ürünlere bir göz atalım.

Apple ecobee

Bu ürün evinizde akıllı termostat görevi görüyor ve evinizde bulunan odalardaki sıcaklık farklıklarını tespit ederek denge sağalıyor. Buda ay sonu faturalarımızda ekstra tasarruf olarak bize geri dönüyor. Ürünün şuan USA satış fiyatı 249 dolar.

 

apple-akıllı-ec-cihazlari

Apple Elgato Eve

Buda bir önceki ürünün daha gelişmiş bir versiyonu. Hava durumu, kapı,oda ve pencere enerji olmak üzere 4 adet değişik sensörü evinizin iç bölümünde ve ev dışında ölçüm yapabiliyor.

Kısaca ev içindeki havayı denetleyerek, kapı-pencere açıksa veya kapılı ise ona göre yönlendirme yapıyor..

Apple iHome iSP5 SmartPlug

iHome iSP5 SmartPlug bir akıllı priz. Bu prize takılan aydınlatma cihazlarını veya başka bu tür elektrikli cihazları telefonunuzdan veya akıllı saatinizden kontrol edebiliyorsunuz. Fiyat konusunda şimdilik bir bilgi yoktur.

Apple Insteon Hub

Apple Insteon Hub ise yine kontrol cihazlarından birisi. kamera, aydınlatma ,termostat veya ev cihazlarınızı kontrol etmenize imkan veren ürünlerden birisi. Apple Insteon Hub’ın şu anki satış fiyatı 149.9$ olarak açıklandı.

Apple Lutron Caséta Smart Bridge

Apple Lutron Caséta Smart Bridge’nın The Caséta Wireless Lighting başlangıç kiti adında smart led ürününü kontrol etme imkanı sağlıyor. Apple Lutron Caséta Smart Bridge, evinizde yer alan ışıkları Siri komutları ile kontrol etmenize imkan veriyor. Kısaca sizin eve olan uzaklığınızı tespit ederek, evinize giriş yaptığınız anda ışıkları otomatik olarak açarak size kolaylık sağlıyor. Şuanki USA satış Fiyatı 229,95 $ olarak belirlenmiş durumda.

Apple’ın yeni seri ev ürünlerini temmuzda satışa sunması beklenmekte. Bu ürünlerin ülkemizde ise ne zaman satışa çıkarılacağı merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz