Ana Sayfa Apple Mac APPLE’DAN HACKERLARA PARA ÖDÜLÜ

APPLE’DAN HACKERLARA PARA ÖDÜLÜ

Apple Şirketi, sistemlerindeki açıkları bulan hacker’lara 25 bin ila 200 bin dolar arasında değişen miktarlarda ödül dağıtacak.

TeknoYo adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre dünyaca ünlü teknoloji firması, ABD’de organize edilen Black Hat güvenlik toplantısında yazılımcıları, şirketin güvenlik sistemlerinin sahip olduğu açıkları bulmaya yönlendirecek birinci ‘Apple Bug Bounty’ konferansını düzenleyeceğini açıkladı.

Eylül ayı içerisinde düzenlenmesi beklenen program kapsamında, Apple’ın ürünlerine ve hizmetlerine yönelik sistem açıkları bulanlar ve bu açıklardan nasıl işlediğini gösterenler para ödülünü almaya hak kazanacak.

Teknoloji sektöründe hizmet veren şirketlerin sık sık düzenlediği bir organizasyon olan Bug Bounty, önde gelen teknoloji şirketlerinden Facebook, Google ve Microsoft’un düzenli olarak organize ettiği bir toplantı olarak biliniyor. Apple Firması da açıladığı organizasyonla Bug County düzenleyen şirketler arasında yerini aldı.

Microsoft, Bug Bounty organizasyonları kapsamında 2013 yılından bu yana 1.5 milyon dolar, Facebook ise 2011 yılından  bu güne kadar 4 milyon dolarlık ödülü yazılımcılara verdi. Google Firması ise geçen yıl düzenlediği Bug Bounty konferansında sistemlerindeki açıkları bulan hackerlara yaklaşık 2 milyon dolar dağıtmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz