Ana Sayfa İncelemeler En İyi Ekranı Olan Akıllı Telefon!

En İyi Ekranı Olan Akıllı Telefon!

Akıllı telefon ekranlarını teste tabi tutup kıyaslayan Display Mate, bu yarışta ipi göğüslemeyi başaran en iyi ekranı olan akıllı telefonu duyurdu. Galaxy S7 edge’i tahtından eden bu yeni lider sizlerle.
Samsung ürettiği Super AMOLED ekranlar ile mobil panel teknolojisini yönlendirmeyi sürdürüyor. Samsung’un anavatanı olan Güney Kore’deki üreticilerin bir amiral gemisi daha mobil telefon dünyasında en iyi ekran sahibi akıllı telefon tahtına oturmayı başardı.
Samsung’un kısa zaman evvel resmi olarak duyurduğu üst segment akıllı telefonu Galaxy Note 7, ekran jürisi DisplayMate tarafından yapılan derinlemesine testler sonucunda en iyi ekranlı akıllı telefon olarak seçildi.
Altı ay evvel gerçekleştirilen testler sonucu  Galaxy S7 modelleri bu unvana sahip olmuşlardı. Daha önceki yıllardaysa S6, Note 5 ve Note 4 modelleri en iyi ekran sahibi akıllı telefonlar olarak seçilmişti.
DisplayMate tarafından yapılan kapsamlı testler sonucu 5.7 inç boyutundaki Quad HD çözünürlüğe sahip kavisli Super AMOLED teknolojili ekran 1048 nit parlaklığa erişebildi. Bu parlaklık değeri şimdiye dek bir akıllı telefonun ulaşmayı başardığı en yüksek nit değeri oldu. Bir önceki lider S7 edge’ de ise ölçülen parlaklık 855 nit değerindeydi.
Uyarlanabilir, foto, sinema ve temel isimlerindeki dört ayrı ekran modunun bulunduğu Note 7′de mavi ışık filtresi de özellikler arasına eklendi.
HDR desteği, Gorilla Glass 5, “Ekran Daima Açık”,  çift ortam sensörü, ekran parlaklık değişimi, kontrast oranı ve geniş renk gamı Note 7’nin ekranında takdire şayan gelişmeler arasında yerini aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz