Ana Sayfa Donanım Araç geçiş ürünleri ile trafikte güvenli düzen

Araç geçiş ürünleri ile trafikte güvenli düzen

Araç geçiş kontrol ürünleri endüstrisinde önde gelen markalarından olan Arma Kontrol, trafik karmaşasına yer tuzak sistemleri ve hız kesicilerle çözüm sunuyor. Özellikle metropollerde trafik karmaşasının önüne geçmeye yardımcı ürünler üreten Arma Kontrol, hem sürücülerin hem de yayaların trafikte güvenli seyrine katkı sağlıyor.

Araç sayısı günden güne artış gösteriyor. Hal böyle olunca yollarda da büyük karmaşalar kaçınılmaz olabiliyor. Trafikte düzeni sağlamaya yardımcı ürünler üreten Arma Kontrol, bugüne kadar pek çok projeyle özellikle metropollerde, ters yönde ilerleyen araçların oluşturabileceği sıkışıklığın önüne geçiyor. Arma Kontrol’ün ürettiği hız kesiciler; hastane, okul vb. gibi alanlarda seyir halindeki araçların hızını düşürürken farklı seçeneklerde üretilen yer tuzakları da belirli alanlarda araçların giriş çıkışlarını kontrol altında tutuyor. Otopark, AVM, site ve tek yönlü yollar gibi alanlarda tek yönlü ulaşımın yapılmasını belli bir düzende tutan yer tuzakları, ters yönden geçişi engellemek için kullanılıyor.

Hidrolik ve manuel yer tuzakları ihtiyaca göre üretiliyor
Ürünlerinde ISO 9001 sertifikasının bulunduğunun altını çizen Arma Kontrol Sistemleri CEO’su Koray Kartal; “Arma Kontrol olarak, ürettiğimiz yer tuzakları trafikteki araç kontrolünü sağlayan önemli yardımcılar arasında. Kullanılacak alana veya amaca göre farklılık gösteren yer tuzakları manuel veya hidrolik çalışma prensibiyle üretilebiliyor. Özellikle yüksek güvenlik gerektiren petrol rafineri tesisleri gibi alanlarda anti terör sistemlerinden hidrolik yer tuzağı tercih edilirken, otopark, hastane veya site gibi projelerde manuel yer tuzakları da kullanılabiliyor. Yer tuzakları sistemleri, ters yönden gelen araçların geçişine engel olabildiği gibi yayaların trafikte güvenli seyrine de katkı sağlıyor’’ dedi.

Yer tuzakları kadar hız kesicilerin de olası kazaları önleyen sistemler arasında olduğunu söyleyen Kartal, bu sistem sayesinde sürücülerin çevresel faktörlere de daha fazla dikkat ettiğinin altını çiziyor.  Okul, hastane, park vb. alanlarda kullanılan hız kesici sistemler, araçların yavaşlamasını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz