Ana Sayfa Genel Asansör Montaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Asansör Montaj Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Çok katlı binalarda katlar arasında geçişi kolaylaştıran asansörlerin kullanım alanlarına yerleştirilmesi, asansör montaj olarak adlandırılır. Asansörlerin sorunsuz bir şekilde çalışması ve herhangi bir kaza yaşanmaması için montaj işleminin özenle yapılması gerekir. Montajı yapacak firmanın ve firma bünyesinde çalışan ekibin profesyonel olması, kullanılan malzeme kalitesinin yüksek olması, gerekli testlerin yapılmış olması, elektrik tesisatının kontrol edilmesi, kuyu neminin ölçülmesi iyi bir montajın ön şartlarındandır.

 

Asansör Montaj Aşamaları Nelerdir?

 

Asansör montaj işlemi yapılırken, daha öncesinde çizilen ve yönetmeliğe uygun olan proje doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. Asansör montajı yapılırken, aşamalı bir plan takip edilir. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

  • Rayın monte edilmesi
  • Kat kapılarının monte edilmesi
  • Asansör tahrik sisteminin monte edilmesi
  • Asansör kabini ile karşı ağırlığın monte edilmesi
  • Hız regülatörünün monte edilmesi
  • Kumanda sistemlerinin monte edilmesi
  • Elektrik tesisatının bağlantılarının yapılması
  • Kuyu dibi elemanlarının monte edilmesi

 

Asansör montajı yapılırken, bu sıralamanın takip edilmesi gerekir. Bir aşamanın atlanıp daha sonra yapılması, teknik olarak büyük problemlere yol açar. Ayrıca her aşamadan sonra yapılan işlemlerin kontrol edilmesi ve tekrar gözden geçirilmesi da önem arz eder.

 

Elsco’nun Asansör Montaj Çözümleri

 

Başarılı ve doğru bir asansör montaj için firma seçimi son derece önemli. Montaj için takip edilecek aşamalar belli olsa da bu aşamaların profesyonel bir ekip tarafından, doğru şekilde yapılması gerekli. Faaliyete başladığı günden beri kalitesinden taviz vermeyen, her alanda işini en iyi şekilde yapan ve 20 yıllık deneyimi ile istenilen her alanda asansör montaj hizmeti veren Elsco asansör, bu konuda en iyi seçeneklerden biri. Ardında bıraktığı 1500 mutlu müşteriden aldığı güçle, halihazırda 500’den fazla müşterisine aktif olarak hizmet veren Elsco asansörü tercih ederek, sizde kusursuz bir asansör montaj hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel ekibi, kaliteli yedek parça kullanımı, prosedür ve standartlara uygunluğu ile ihtiyacınız olan asansör montaj hizmetini Elsco güvencesiyle, kolayca alabilirsiniz. Elsco asansör montaj çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak ve hizmet almak için web sitesini ziyaret edebilir, iletişim sekmesinden kolayca irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz