Ana Sayfa Donanım Barkod Etiket Yazıcı ile İşlerinizi Kolaylaştırın

Barkod Etiket Yazıcı ile İşlerinizi Kolaylaştırın

Birçok farklı sektörde kullanım imkânı veren barkod etiket yazıcı, öğelere yüksek kaliteli etiketleri, makbuzları ve biletleri hızla yazdırır. Ayrıca diğer yazıcılara göre daha az bakım gerektirirler, bu da maliyetlerini düşürür. Barkod etiket fiyatları ise bütçe dostudur.

 

Barkod Etiket Yazıcı ile Verimlilik Elde Edin

Barkod yazıcı satın alırken bu etiket yazıcılarının direkt termal baskı ve termal transfer baskı olmak üzere iki farklı baskı teknolojisi ile çalıştığını unutmamalıyız. Bu baskı teknolojileri mürekkep kullanmaz. Bu nedenle daha az bozulur ve bakımları daha kolay ve daha ucuzdur.

 

Direkt termal baskı teknolojisi kullanan barkod yazıcılar, yazıcı kafası tarafından ısı uygulandığında kimyasalları renk değiştiren özel kâğıt kullanır. Bu sayede etiket üzerindeki bilgilerin yazdırılması için gerekli olan siyah renk elde edilmiş olur. Buna karşılık, termal transfer teknolojisini kullanan yazıcılar, kağıttaki kimyasal reaksiyona güvenmezler. Bunun yerine kafadan ısı uygulayarak mürekkebi etikete aktaran reçine veya mum malzemeli bir şerit kullanırlar. Barkod etiket fiyatları ise ürün sayısına ve modeline göre değişir.

 

Barkod Etiket Yazıcı Çeşitleri

Taşınabilir barkod yazıcılar tamamen kablosuz olarak çalışan küçük cihazlardır. Genel kural olarak direkt termal baskı teknolojisine dayalıdırlar. Küçük boyutlarıyla ribbon kullanımına izin vermezler ve hem barkodlu yapışkanlı etiketleri hem de konvansiyonel fişleri basmaya hazırdırlar.

 

Bu tür barkod etiket yazıcı, operatörler tarafından bir kılıf içinde veya bir kemer klipsi aracılığıyla taşınmak üzere tasarlanmıştır. Paket veya ürün üzerinde iki elle çalışabilmek için tam hareket özgürlüğü sağlar.

 

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar gibi daha basit yazıcıların karşılayamadığı özel bir ihtiyacımız olduğunda endüstriyel barkod yazıcılar doğru ekipmandır. Güçlü alüminyum muhafazalara sahip oldukları ve daha basit uygulamalar için kullanılanlardan, daha hızlı ve daha verimli oldukları için yüksek hacimli baskılar için idealdirler. Ek olarak, hem doğrudan termal hem de şerit termal transfer baskı yapabilme özelliğine sahiptirler. Böylece ihtiyaçlarınız ne olursa olsun uyum sağlayabilirler.

 

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde, Mutfakçılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR, İkitelli Cd. No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

Tel: 02126591515

Mail: info@egen.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz