Ana Sayfa Genel Barkot Etiket – Egen.com.tr

Barkot Etiket – Egen.com.tr

Barkot etiket, ince ve kalın çizgiler ile boşluklardan oluşan etiketlerdir. Barkot etiketleri, küçük boyutlu etiketler olsa da bir ürünün üretim tarihi, üretim numarası, ürünün özellikleri gibi birçok büyük veriyi içinde barındırır. Bu etiketlerde her satır, ürünle ilgili farklı bir bilgiyi temsil eder. Bu etiketler tarandığında ürünle ilgili özellikler bilgisayar ekranında görüntülenir. Gıda, kozmetik, ilaç, kırtasiye gibi birçok sektörde kullanılan barkotlar, son kullanma tarihi, imalatçı firma, parti numarası gibi önemli bilgiler içerir. Her ürünün barkod etiketi farklıdır. Bir ürünü diğer ürünlerden ayıran bir etiket de olan barkotlar, aynı zamanda ürünler için benzersiz bir kimliktir.

 

Barkot Etiket Tasarlama

 

Barkot etiket çeşitli bilgisayar yazılımları veya çeşitli bilgisayar programları ile tasarlanır. Barkodları tasarlamak için ücretli yazılımlar vardır. Aynı zamanda barkotlar çeşitli ek uygulamalar ve programlar kullanılarak da tasarlanabilir. Microsoft Excel programına yüklenen ek uygulamalar sayesinde de birkaç dakikada bir barkod tasarlanabilmektedir.

 

Barkot Etiket Yazdırma

 

Barkot etiket, ürünlerin envater kontrolünü kolaylaştırır. Mağazalarda barkotlar kasiyer tarafından taranarak ürün bilgisi otomatik olarak ekranda görüntülenir ve bu sayede ödemelerin hızlı ve seri bir şekilde yapılması sağlanır. Bu etiketler özel olarak geliştirilmiş termal etiket yazıcılarda yazdırılır. Barkod basımında kullanılabilen 4 çeşit yazıcı vardır. Bunlar; mürekkep püskürtmeli, nokta vuruşlu, lazer ve termal yazıcılardır. Bu yazıcılar arasında en verimli ve kullanışlı yazıcılar termal yazıcılardır. Termal yazıcılar etiketleri tek tek yazabilen tek yazıcı türüdür. Bu açıdan termal yazıcılar oldukça ekonomik ve maliyeti düşük yazıcılardır. Termal barkot etiket yazıcılar, iki farklı tipte üretilmektedir. Bunlar, termal transfer yazıcılar ile doğrudan termal yazıcılardır. Termal transfer yazıcılarda etiket veya barkodu yazdırmak için ribonlar kullanılır. Doğrudan termal yazıcılar ise ribonsuz çalışır. Ribonlu çalışan termal transfer yazıcılar ile yazdırılan etiket ve barkodlar dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz