Ana Sayfa Genel Bilmak Personel Yüz Okuma Sistemi

Bilmak Personel Yüz Okuma Sistemi

Güvenlik amacı ile kullanılan personel yüz okuma sistemi kişilerin yüz yapılarını şifrelendirir. Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte daha da yaygın hale gelen bu sistem geçiş güvenliğinin önemli olduğu her alanda kullanılabilir. Görüntü işleme tekniklerinin kullanılması ile aktif hale gelen yüz okuma kamera sistemleri ile bir araya geldiğinde işe yarar sonuçlar verir. Personellerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesini sağlayan sistem cihaza monte edilir ve geçiş yapan tüm kişilere ait resimleri üç boyutlu şekilde bilgisayar ortamına aktarılır.

 

Bilgisayarda bulunan resimler kişilerin özlük bilgileri ile kaydedilir. Böylece bilgisayar veritabanında bütün personellere ait bilgiler ve resimler bulunur. Geçiş esnasında karşıdan gelen kişinin yüz ve tanımlı bilgileri cihaz tarafından eşleştirilir. Uyum sağlandıktan sonra ilgili kişinin geçişine izin verilir. Eğer bilgiler uyuşmazsa ilgili kişi sistemden geçemez. Böylece istenmeyen kişilerin ilgili alana geçişlerine engel olunur. Pek çok alanda güvenli geçişler sağlayan bu sistem temas olmaması ve üst düzey güvenlik sağlaması sebebiyle uzun ömürlü olarak bilinir.

 

Yüz Tanıma Sistemi

Son dönemlerde en çok tercih edilen ve en hızlı biyometrik teknolojisi olan yüz tanıma sistemi kart kaybetme ya da şifre unutma gibi sorunların önüne geçer. Bu gelişmiş sistem insan yüzü ile çalışır ve hem maliyetleri azaltır hem de performansı artırır. En iyi şekilde güvenliği sağlayan sistemler personellerin devam raporlarını düzenli olarak almayı mümkün kılar. Sistemden alınan raporlar ile izin, fazla mesai, giriş çıkış gibi verilere ulaşılır. Buna göre maaşlar otomatik olarak hesaplanır. Üye takip, yemekhane kontrol ve öğrenci kontrol amaçlı bu sistem her yerde kullanılabilir.

 

Sesli olarak geri bildirim yapabilen ve Türkçe olan yüz tanıma sistemi personellerin takipte toplu olarak hareket edebilmesini sağlar. Dahili batarya özelliği bulunduğundan elektrik kesilmesi halinde bile cihaz çalışmaya devam eder. Cihazdan yüksek verim alabilmek için geçişine izin verilecek personellerin yüzlerinin sisteme önceden tanımlanması gerekir. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan bu sistemlerden hem fiyat hem de özellik olarak en uygun olanını satın alabilmek için profesyonel destek almakta fayda vardır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz