Ana Sayfa Genel Güvenlik Etiketi

Güvenlik Etiketi

Güvenlik etiketi, kırılgan etiket ya da garanti etiket şeklinde de bilinmektedir. Oldukça sağlam yapıştırıcılar kullanılarak hazırlanan bu etiket çeşidi, yapıştığı alandan tek parça şeklinde kalkmayan özel bir etiket türüdür. Bu etiketler kaldırılmak istediğinde, yapışmış olduğu alanda izler bırakmaktadır. Kırılgan etiket, sıkı bir yapıştırıcı ile hazırlanmasından dolayı ilgili alanda izler bırakır. Bu izler yardımıyla ürünün kurcalanıp kurcalanmadığı anlaşılmaktadır.

 

Güvenlik Etiketi Hangi Amaçla Kullanılır?

Ürünlerin üzerine yapıştırılan kırılgan etiket nedir ve hangi amaçla kullanılır merak ediliyor. Bu tarz etiketler ürünün garanti kapsamında olduğunu göstermek ve etiketin kaldırılması halinde garantinin bitmiş olabileceğini ifade etmek için tercih edilmektedir. Pek çok farklı alanda ve sektörde kullanım olanağı sunan güvenlik etiketi çeşitleri son derece dayanıklı ve sağlam materyallerden elde edilir. Bu etiketlerin baskı kalitesi oldukça yüksektir. Yapıştığı alandan kaldırıldığı vakit bir kerede kalkmama niteliğine sahiptir. Kaldırırken bir bölümü yüzeyde kalabilecek biçimde tasarlanmıştır.

 

Kırılgan etiketlerin hammaddesi kendine özeldir. Bu etiket modelleri baskısız ve baskılı biçimde üretilmektedir. Markalar adlarına özel bu etiketlerden yaptırmak isteyebilirler. Bu, normal kırılgan etiket maliyetinden biraz daha pahalı bir miktara mal olabilir. Güvenlik etiketi tercih ve isteğe bağlı şekilde barkod olarak da dizayn edilebilir. Kırılgan etiketler oldukça kaliteli materyallerden imal edildiği için neme, suya ve ısıya karşı yüksek dayanıklılık sunarlar.

 

Güvenlik Etiketi Kullanım Alanları Nelerdir?

Güvenlik etiketi birçok farklı alanda ve sektörde kullanım imkanı sağlayan özel materyaller arasında sayılmaktadır. Bir diğer ismi ile garanti etiketlerinin kullanım alanları oldukça geniştir diyebiliriz. En çok da bilgisayar ürünlerinde kullanılan bu etiket türleri, aynı zamanda herhangi bir ürünün garanti kapsamında olup olmadığını da belirtmek için tercih edilebilmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz