Ana Sayfa İnternet Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Merhabalar,

İlk olarak burun estetiği konusunda bilgi verelim. İlk düşünceniz burun estetiği ile alakalı ne bilgi verilebilir ki ? Eve bir bakıma doğru, Günümüzde o kadar sık konuşulan ve  yapılan bir ameliyat olduğu için herkesin bir şekilde bilgisi vardır. Burada özel bir yaklaşımla bilgi verelim. İlk olarak ameliyat olacak hasta ile detaylıca konuşulması gerekiyor. Hastanın tüm düşüncesi ve tam olarak beklentileri öğrenilmesi gerekiyor.  Bunun için 3 boyutlu fotoğraf çalışması, bilgisayar simülasyonu ve diğer tedavi yöntemleri ile işe başlanır. İkinci aşamada ise burun bir bütün olarak değerlendirilir. Bunun için burunun fonksiyonları,nefes alma yada diğer nefesle alakalı işlemler ayrıntılı olarak değerlendirilir.

Burun-Estetiği-Ameliyatı-2

Günümüzün burun estetiğine olan yaklaşımı total yapısal yaklaşımdır.  Dolayısıyla burun içiyle, dışıyla ve fonksiyonları ile birlikte değerlendirilir. Burada bunun bize avantajı, burun ameliyat sonrası düşmez, deformasyonlar olmaz ve eğrilmez. Ne yapıldı ise o şekilde kalmaya devam eder. Şimdi bize sıkça sorulan bir soruya cevap vermekle başlayalım. Genel sorular basit burun estetiği konusunda geldi. Basit burun estetiği yada diğer bir tabirle iple burun estetiği ibarelerini sıklıkla duyuyoruz. Tabi bunlar uygulanabilir. Ama bunlar hiçbir zaman için gerçek burun esteti ği ameliyatındaki total yapısal yaklaşımın yerini tutmaz. Çok kısa işlemlerde veya beklentiniziz çok düşük olduğu durumlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için sitemizde konu ile alakalı bilgiler bulabileceksiniz.

Burun-Estetiği-Ameliyatı-3

Burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı kısaca burnumuzda meydana gelen şekilsel bozuklukların düzeltilmesi ile yeniden şekillendirme işlemidir. Burada şekil bozukluğu veya isteğe bağlı olarak, burnun genel yapısını büyütme, burun ucunun kaldırılması, burnun genel yapısını küçültme , burundaki eğriliğin düzeltilmesi ve burun içinde bulunan yapıyı bozan kemiğin alınması gibi işlemler yapılmaktadır.

Burun-Estetiği-Ameliyatı-4

Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer ? ve iyileşme süreci ne kadardır?

Ameliyat genellikle genel anestezi uygulaması yapılmaktadır.  Burada anesteziye giriş ve uyanışa kadar tüm işlemler ile birlikte 60 ile 120 dakika arasında tüm ameliyat işlemi sonlandırılmaktadır.

Ameliyat sonrasında birçok hasta özel bir durum olmadığı sürece operasyon yapıldığı gün taburcu edilirler. İyileşme süreci ise kişiden kişiye değişiklik gösterse de, doktor kontrolü ile 48 saat ile 72 saat sonrasında hastalar işlerine başlayabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ortaya çıkacak problemler nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı yaklaşık 60 ile 120 dakika arasında gerçekleşen bir ameliyattır. Her ameliyatta olduğu gibi farklı oranlarda riskler mevcuttur. Bu riskler operasyonu yapan cerrahın konu hakkında tecrübe ve bilgisi ile doğru orantılı gitmektedir.

Burun-Estetiği-Ameliyatı-1

Bu riskler nelerdir ?

Ameliyat sonrasında enfeksiyon gibi, anesteziye bağlı çıkacak problemler gibi ,yüzde şişlikler, kaslardaki halsizlik problemi, baş ağrıları gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu türü durumları en aza indirgemek için doktorunuzla birebir olarak görüşerek ilaçlarınızı muntazaman kullanmanız gerekmektedir. Burundaki şişlikler il 30 gün içinde büyük kısmı yok olur. Kalanlar ise ilerleyen aylara doğru yok olurlar.

Alınacak önlemler nelerdir?

Burnunuzda bulunan tamponlar en önemli yerlerdir. Bunlara kesinlikle dokunmamanız gerekiyor. Çünkü bir nebze nefes almanızı zorlaştıracaktır. Sürekli olarak soğuk olmayan sıvılarla vücudunuzu destekleyin.  Daha çok beslenmenizi ağır olmayan sıvı gıdalar yönünde seçmeniz iyileşme sürecinize ekstra katkısı olacaktır. Özellikle kendi ilaçlarınızı kullanmanız gerekmektedir. Baş ağrısı sonrasında ekstra aspirine kesinlikle başvurmayınız. Aspirin kanı fazladan akışkanlığını arttırmaktadır. Kan basıncınızın stabil olması için sizi ekstra yoracak tüm hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir. Belli belirsiz uyuşukluklar olacaktır, bunlar geçicidir lütfen özel önlem için stres yapmayınız.

Estetik Fiyatları

Burun estetiği fiyatları konusunda estetikport.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

http://www.estetikport.com/estetik-fiyatlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz