Ana Sayfa Teknoloji Akıllı Modüler Saat: Blocks

Akıllı Modüler Saat: Blocks

Son yıllarda her aletin akıllısı çıkmaya başladı. Teknolojinin ilerlemesiyle ürünler yeni çağa entegreli olarak kullanıcılara sunuluyor. Akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar, yüzükler, bileklikler ve daha fazlası çıkmaya başladı. Şimdide Block‘un Kickstarter‘da başlattığı moduler akıllı saat projesi.
Cihaz ile ilgili elimize bazı bilgiler geçti. Parçaları değiştirilebilir olacak olan modüler akıllı saat, parça olarak işlevsiz bir kayış ve her saatte olduğu gibi ana mekanizmadan oluşuyor. Ancak burada tasarım kullanıcıların zevkine bırakılıyor. Çeşitli parçaların yerlerini kullanıcı isterse değiştirip kendi zevkine uygun hale getirebiliyor.
Fiyatlarda yaklaşık olarak belli durumda. Akıllı saatin ana saat kısmı 195 dolara satılacak. Ana kasası ile birlikte yanında 4 moduler parça alınırsa 275 dolar oluyor. Ancak projeden çıkacak ürünlerin onlarca farklı moduler parça ile çıkması bekleniyor. Bu sebeple sabit bir fiyat söylenmesi pek mümkün değil.
Proje Kickstarter‘da kısa sürede 250 bin dolar bağış topladı. Akıllı saatin, iOS 8 ve Android 4.0 üstü akıllı telefonlar ile birlikte çalışması bekleniyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre ilk ürünleri Mayıs 2016 tarihinde çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz