Ana Sayfa Apple Mac Çekimler için iPhone ve Selfie Çubuğu Kullanan Haber Kanalı

Çekimler için iPhone ve Selfie Çubuğu Kullanan Haber Kanalı

Teknolojinin ilerlemesi ile telefonların sadece telefon olmaktan çıkmasına alışıyoruz. Bilgisayar görevi gördükleri durumları henüz tam sindirememişken, akıllı telefonlar şimdi de profesyonel kameraların yerine göz dikmiş durumdalar. Peki gerçekten de bir haber kanalının Selfie çubuğu kullanarak haber sunması olası mıdır?

iphone-selfie-çubuğu

Cevap kesinlikle evet. İsveç’te bulunan yerel bir televizyon kanalı tüm kamera ekipmanlarını iPhone ve selfie çubuğu ile değiştirdi. Hak verirsiniz ki hem pahalı kameralardan yana hem de fazladan insan gücüne olan ihtiyaçtan yana oldukça fazla tasarruf ettiler. Leman Bleu isimli kanalın tüm muhabirleri bu ekipmanlar ile canlı yayınlar ve röportajlar yapıyorlar. Muhabirler bir ellerinde mikrofon tutarlarken diğer ellerinde selfie çubuğu ile kendilerini çekiyorlar ve canlı yayın yapabiliyorlar.

iPhone kamera kalitesi olarak yeterli mi?

Telefon kameraları ve sensörleri son yıllarda o kadar gelişti ki, artık akıllı telefonlar en iyi kameralar ile yarışır oldu. iPhone’un kamera sensör ve yazılımı artık o kadar başarılı ki, profesyonel fotoğrafçıların yakaladıkları fotoğraflar en iyi kameralar ile elde edilen fotoğraflardan ayırt edilemez seviyede. Üstelik iPhone telefonlar televizyon reklamlarında, sanatsal film çekimlerinde dahi kullanılmaya başlandılar. Sundance film festivaline gösterime girecek Tangerine isimli film de ilk defa ios kamera ile çekilen festival filmi olma özelliğini taşıyor.

iPhone’un tüm bunlara olanak vermesi ise 12 megapiksel kamerası, görüntü sabitleyicisi ve 4k video özelliklerinin ile mümkün hale gelmiştir. Gelecekte çok sayıda televizyon kanalının tüm o pahalı kameralar ve tv istasyonu arabalarına ihtiyaç duymayacağı ön görülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz